Jakie standardy musi spełniać soda czyszcząca wykorzystywana w procesach sodowania?

Czyszczenie sodą w ramach technologii SodaBlast System to rozwiązanie, które jest nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale i bezpieczne. W ten sposób można sprawnie usunąć zabrudzenia, resztki farb i lakierów z elewacji, kostki brukowej, karoserii, a nawet powierzchni delikatnych czy wartościowych. Wynika to m.in. z właściwości wykorzystywanego czyściwa, czyli sody. Przekonaj się, jakie standardy powinna spełniać soda czyszcząca.

 

Soda oczyszczona — ekologiczne, niezawodne i bezpieczne czyściwo

Zobacz również: nowoczesne czyszczenie powierzchni

W technologii SodaBlast System zastosowanie znajduje soda oczyszczona, która jest czyściwem nie tylko niezawodnym, ale i w pełni ekologicznym. Jest całkowicie biodegradowalna i przyjazna środowisku naturalnemu. Rozpuszcza się w wodzie, dlatego też można ją z łatwością zutylizować. To jeden z głównych powodów, dla których czyszczenie sodą w ramach technologii SodaBlast System jest promowane przez Unię Europejskich jako jedna z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod. Jest to również materiał w całości naturalny, więc nie stanowi żadnego zagrożenia w transporcie czy podczas magazynowania. SodaBlast System wykorzystuje czyściwa, które nie wymagają licencji ADR w przypadku ich przewozu. Jeśli nawet czyściwo się wysypie, wystarczy je zebrać do worka — bez ryzyka poparzenia czy innych przykrych konsekwencji dla zdrowia, czy środowiska.

Soda oczyszczona nie wykazuje żadnego szkodliwego wpływu ani na osoby wykonujące prace związane z sodowaniem, ani ludzi znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Jest więc całkowicie neutralna dla zdrowia, gdyż nie odkłada się płucach, a jej zasadowe pH wynosi 8,2. W składzie wykorzystywanych czyściw sodowych nie znajdują się żadne szkodliwe dodatki, takie jak tlenek glinu, piasek czy opiłki aluminium. Nie ma też substancji żrących, które niejednokrotnie występują w przypadku innych metod, jak np. piaskowanie. Duże znaczenie ma też fakt, że czyściwo wyrzucane jest z ogromną prędkością, a jego cząsteczki rozbijają się o powierzchnię, ale nie odbijają się od niej, więc nie uderzają bezpośrednio w osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu. Dodatkowo nie ma konieczności ubierania ciężkich, nieprzepuszczających powietrza kombinezonów roboczych.

Czytaj więcej: Czy przy sodowaniu nie występuje ryzyko zarysowania czyszczonych powierzchni?

Bezpieczeństwo zastosowania sody oczyszczonej podczas czyszczenia to jeden z wielu powodów, dla których technologia SodaBlast System znajduje obecnie coraz większe uznanie i zaufanie. Warto przy tym dodać, że również maszyny SodaBlaster oraz SodaBlast System spełniają wszelkie krajowe i europejskie standardy.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...