Nowoczesna technologia SodaBlast

W naszej codziennej pracy korzystamy z nowoczesnej technologii czyszczenia SodaBlast. Posiadamy innowacyjne urządzenia, które umożliwiają nam szybkie i skuteczne oczyszczanie różnorodnych powierzchni, m.in. drewna, kostki brukowej, aluminium i innych metali, a także elewacji. SodaBlast to gwarancja wysokiej skuteczności połączonej z bezpieczeństwem. Szybkość wyrzucanego czyściwa z naszych urządzeń wynosi nawet 965 km/h, a jest to trzykrotnie więcej, niż w przypadku tradycyjnych piaskarek! Duża prędkość to również oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ sam proces czyszczenia jest krótszy, a przy tym zużywa się też mniej czyściwa.

 

sodowanie - proces czyszczenia

metody czyszczenia SodaBlast System

Różne tryby pracy

SodaBlast System został wyposażony w trzy różne tryby pracy, które należy właściwie dobrać do rodzaju powierzchni, a także zabrudzeń. Oferujemy czyszczenie w trybach:

  • standardowym, który czyści na sucho,
  • hydrodynamicznym z wykorzystaniem wody. Jest to metoda, która nie generuje pyłu,
  • mix wodny, który również eliminuje pylenie.

Tryby wodne można także stosować do czyszczenia stalowych konstrukcji, dzięki koncentratowi „inhibitor rdzy”.

 

Różne metody czyszczenia

SodaBlast System to przede wszystkim gwarancja wysokiej skuteczności, ale również bezpieczeństwo nawet najbardziej delikatnych elementów. Czyszczona powierzchnia będzie idealnie gładka, bez żadnych zarysowań i uszkodzeń. Do dyspozycji jest siedem rodzajów sody czyszczącej, które różnią się między sobą ziarnistością, twardością oraz kształtem granulatu. Można wyróżnić dwie metody czyszczenia: delikatną oraz mocną. Druga pozwoli uzyskać zmatowioną powierzchnię, która będzie gotowa do pokrycia farbą, klejem czy zaprawą.

 

metody sodowania - przed i po

 

pracownik z maseczką na twarzy - przygotowany do czyszczenia sodą

 

SodaBlast System – ekologia i bezpieczeństwo BHP

SodaBlast System, poza swoją niezawodnością, cechuje się też ekologicznym wykorzystaniem. Soda oczyszczona, stosowana jako czyściwo w maszynach SodaBlaster™, jest w całości biodegradowalna, przez co w całości przyjazna środowisku. W dobie technologii i ciągłego rozwoju, ochrona środowiska jest niezwykle ważnym czynnikiem, stanowiącym podstawę rozwoju gospodarek. W SodaBlast System czyściwo jest w pełni rozpuszczalne w wodzie, dlatego jest łatwe w utylizacji. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest czyszczenie sodą oczyszczoną, jest przyszłością firm, zapewniając bezpieczeństwo dla użytkowników i środowiska. Z tego też powodu SodaBlast System promowany jest przez Unię Europejską.

 

Poza bezpieczeństwem dla środowiska, technologia SodaBlast System jest także przyjazna zdrowiu jego użytkowników, ponieważ soda oczyszczona NaHCO3 w pełni rozpuszcza się w wodzie, nie odkładając w płucach. Jest całkowicie bezpieczna, a jej zasadowe pH wynosi 8,2. W składzie oferowanych czyściw sodowych nie ma żadnych niebezpiecznych dodatków, takich jak tlenek glinu, piasek czy opiłki aluminium. Stosując maszyny czyszczące środkami żrącymi jesteś narażony na wdychanie bardzo szkodliwych substancji, a w przypadku piaskarek – pyłu, który może spowodować pylicę płuc. Dzięki wysokiej prędkości wyrzutu czyściwa, jego cząsteczki rozbijają się o powierzchnię nie odbijając się od niej, przez co nie uderzają w użytkowników. Dodatkowo, nie jest konieczne ubieranie ciężkich, nie przepuszczających powietrza kombinezonów roboczych.

Technologia SodaBlast System – możliwość czyszczenia innymi substancjami

Mimo że przeznaczeniem maszyn SodaBlaster™ jest czyszczenie powierzchni sodą oczyszczoną, która jest materiałem bardzo drobnym, to można nimi pracować również na czyściwach grubszych i tradycyjnych, takich jak szkło kruszone, piasek, korund czy śrut staliwny. Takie rozwiązanie daje większe możliwości zastosowania, czyniąc maszyny SodaBlaster™ uniwersalnymi. Należy przy tym podkreślić, że bez względu na używane czyściwo, szybkość jego wyrzutu w każdym przypadku jest taka sama, to znaczy trzy razy większa niż w przypadku tradycyjnych piaskarek.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

 

 Clean-ARD - oszczędność 

 

Innowacyjna technologia, jaką jest SodaBlast System, jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia i środowiska, ale także pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Jest to spowodowane prędkością wyrzutu czyściwa, które jest trzykrotnie większe od piaskarek, co gwarantuje sprawniejsze wykonanie zleconej pracy. Zaoszczędzony czas podczas czyszczenia generuje też mniejsze koszty, ponieważ:

  • Wynajęty do wykonania pracy pracownik pracuje krócej;
  • Maszyna zużywa mniej paliwa, niż w przypadku piaskarki;
  • W przypadku pracy na wyjeździe SodaBlast System gwarantuje szybsze wykonanie zlecenia, co przekłada się na zaoszczędzenie na noclegach i wyżywieniu pracowników;
  • Maszyny SodaBlaster™ są uniwersalne i można umieścić w nim różnego rodzaju czyściwa, oszczędzając przy tym na zakupie innych maszyn;
  • Bezawaryjna technologia pozwala zaoszczędzić na wymianie części w maszynie i ich konserwacji.

 

soda

 

Bezawaryjny transport i certyfikat standardów europejskich

Soda oczyszczona jest materiałem w całości naturalnym, dlatego w pełni bezpiecznym w transporcie i magazynowaniu. SodaBlast System używa czyściw, które nie wymagają licencji ADR w przypadku ich przewozu. W razie ich wysypania, czyściwa wystarczy zebrać do worka, bez ryzyka poparzenia skóry, a zamoczone w konsekwencji jedynie się zbrylą.

 

Maszyny SodaBlaster™ oraz SodaBlast System spełniają wszelkie krajowe i europejskie standardy. Opracowana w USA technologia została zatwierdzona przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), Urząd Dozoru Technicznego, a poza tym posiada Deklarację Zgodności CE z jednostką notyfikowaną. Każdy zbiornik producenta z USA jest wnikliwie sprawdzany przez niezależnego nadzorcę, przed wysyłką do Polski. SodaBlast System to technologia, której możesz zaufać.

ikona CE

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...