Sodowanie przy użyciu nowoczesnej technologii SodaBlast24.pl

Wszechstronne zastosowanie innowacyjnego systemu

SodaBlast System to nowoczesna technika czyszczenia wszelkich powierzchni z różnego rodzaju zabrudzeń, bez zagrożenia uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Niezwykła skuteczność w usuwaniu brudu oraz brak ryzyka wyrządzenia defektów oczyszczanych powierzchni są możliwe, dzięki bardzo wysokiej szybkości wyrzucanego strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h – prędkość ta jest trzykrotnie większa w porównaniu do tradycyjnych piaskarek. Za sprawą dużej prędkości, cząsteczki wyrzucanego czyściwa rozbija się o zabrudzoną powierzchnię, doskonale usuwając zabrudzenia i pozostawiając nawierzchnię w bezkolizyjnym stanie. SodaBlast System to nie tylko większa skuteczność w czyszczeniu, ale też oszczędność. Dzięki dużej prędkości czyściwa, usuwanie brudu trwa znacznie krócej niż w przypadku oczyszczania metodami tradycyjnymi, co przekłada się na mniejszą ilość zużycia materiału czyszczącego.

 

 

sodowanie - proces czyszczenia

Trzy różne tryby dla odmiennych powierzchni

SodaBlast System daje możliwość czyszczenia powierzchni w trzech trybach, które możesz dostosować w zależności od intensywności zabrudzenia oraz rodzaju czyszczonej powierzchni. Dzięki maszynom SodaBlaster™ masz możliwość czyszczenia:

  • W trybie standardowym, który daje możliwość pracy na sucho. W tym trybie czyściwo z dużą szybkością wylatuje z dyszy i na sucho czyści wybraną powierzchnię;
  • W trybie hydrodynamicznym, który jest metodą bezpyłową, z wykorzystaniem wody. Ten tryb gwarantuje eliminację szkodliwego pylenia nawet do 95%. Aby go zastosować, należy podłączyć wąż strumieniowy z jednej strony do źródła wody, a z drugiej do dyszy. Dzięki temu czyściwo będzie uwalniane wraz z otoczką wodną;
  • W trybie mix wodny, który jest innowacyjną metodą. Aby skorzystać z tego trybu, należy do zbiornika wsypać czyściwo oraz nalać wodę, w proporcjach 1:1. W trybie mix wodny nie ma konieczności podłączenia węża strumieniowego do źródła wody. Metoda ta pozwala na całkowite wyeliminowanie szkodliwego pylenia.

Dzięki oferowanemu przez nas koncentratowi ”INHIBITOR RDZY” możesz bez obaw stosować tryby wodne również do czyszczenia konstrukcji stalowych i metalowych, bez obaw, że zardzewieją.

SodaBlast System – mnogość zastosowań, bez uszkodzeń powierzchni

SodaBlast System jest całkowicie nieinwazyjną metodą czyszczenia, która pozostawia powierzchnię gładką, bez odkształceń i zarysowań. Ponadto, oferujemy siedem różnych rodzajów sody czyszczącej, które wyróżnia odmienna ziarnistość, twardość oraz kształt granulatu. Dzięki temu za pomocą SodaBlast System możesz uzyskać różne efekty, np. chropowatość czyszczonej powierzchni.

 

metody czyszczenia SodaBlast System

 

Wyróżniamy dwie metody czyszczenia SodaBlast System:

  • Metoda delikatna, dzięki której, poza skutecznym usunięciem zabrudzania uzyskasz gładką, nieuszkodzoną powierzchnię;
  • Metoda mocna, za pomocą której możesz uzyskać zmatowioną i szorstką powierzchnię. Uzyskana w ten sposób faktura jest doskonała do aplikacji farb, klejów i zapraw.

 

 

 

Doskonałość SodaBlast System polega przede wszystkim na tym, że nie wyrządza uszkodzeń na czyszczonych powierzchniach, bez znaczenia dla materiału, z jakiego są wykonane. W przeciwieństwie do metody piaskowania, sodowanie nie wytwarza wysokiej temperatury, która mogłaby odkształcać powierzchnie. SodaBlast System nie emituje też temperatury ujemnej, co ma miejsce podczas czyszczenia suchym lodem, dlatego też nie powoduje pęknięć czyszczonych powierzchni lub odkształceń, co może być spowodowane nagłym skokiem temperatury.

 

metody sodowania - przed i po

 

pracownik z maseczką na twarzy - przygotowany do czyszczenia sodą

 

SodaBlast System – ekologia i bezpieczeństwo BHP

SodaBlast System, poza swoją niezawodnością, cechuje się też ekologicznym wykorzystaniem. Soda oczyszczona, stosowana jako czyściwo w maszynach SodaBlaster™, jest w całości biodegradowalna, przez co w całości przyjazna środowisku. W dobie technologii i ciągłego rozwoju, ochrona środowiska jest niezwykle ważnym czynnikiem, stanowiącym podstawę rozwoju gospodarek. W SodaBlast System czyściwo jest w pełni rozpuszczalne w wodzie, dlatego jest łatwe w utylizacji. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest czyszczenie sodą oczyszczoną, jest przyszłością firm, zapewniając bezpieczeństwo dla użytkowników i środowiska. Z tego też powodu SodaBlast System promowany jest przez Unię Europejską.

 

Poza bezpieczeństwem dla środowiska, technologia SodaBlast System jest także przyjazna zdrowiu jego użytkowników, ponieważ soda oczyszczona NaHCO3 w pełni rozpuszcza się w wodzie, nie odkładając w płucach. Jest całkowicie bezpieczna, a jej zasadowe pH wynosi 8,2. W składzie oferowanych czyściw sodowych nie ma żadnych niebezpiecznych dodatków, takich jak tlenek glinu, piasek czy opiłki aluminium. Stosując maszyny czyszczące środkami żrącymi jesteś narażony na wdychanie bardzo szkodliwych substancji, a w przypadku piaskarek – pyłu, który może spowodować pylicę płuc. Dzięki wysokiej prędkości wyrzutu czyściwa, jego cząsteczki rozbijają się o powierzchnię nie odbijając się od niej, przez co nie uderzają w użytkowników. Dodatkowo, nie jest konieczne ubieranie ciężkich, nie przepuszczających powietrza kombinezonów roboczych.

Technologia SodaBlast System – możliwość czyszczenia innymi substancjami

Mimo że przeznaczeniem maszyn SodaBlaster™ jest czyszczenie powierzchni sodą oczyszczoną, która jest materiałem bardzo drobnym, to można nimi pracować również na czyściwach grubszych i tradycyjnych, takich jak szkło kruszone, piasek, korund czy śrut staliwny. Takie rozwiązanie daje większe możliwości zastosowania, czyniąc maszyny SodaBlaster™ uniwersalnymi. Należy przy tym podkreślić, że bez względu na używane czyściwo, szybkość jego wyrzutu w każdym przypadku jest taka sama, to znaczy trzy razy większa niż w przypadku tradycyjnych piaskarek.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

 

 Clean-ARD - oszczędność 

 

Innowacyjna technologia, jaką jest SodaBlast System, jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia i środowiska, ale także pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Jest to spowodowane prędkością wyrzutu czyściwa, które jest trzykrotnie większe od piaskarek, co gwarantuje sprawniejsze wykonanie zleconej pracy. Zaoszczędzony czas podczas czyszczenia generuje też mniejsze koszty, ponieważ:

  • Wynajęty do wykonania pracy pracownik pracuje krócej;
  • Maszyna zużywa mniej paliwa, niż w przypadku piaskarki;
  • W przypadku pracy na wyjeździe SodaBlast System gwarantuje szybsze wykonanie zlecenia, co przekłada się na zaoszczędzenie na noclegach i wyżywieniu pracowników;
  • Maszyny SodaBlaster™ są uniwersalne i można umieścić w nim różnego rodzaju czyściwa, oszczędzając przy tym na zakupie innych maszyn;
  • Bezawaryjna technologia pozwala zaoszczędzić na wymianie części w maszynie i ich konserwacji.

 

soda

 

Bezawaryjny transport i certyfikat standardów europejskich

Soda oczyszczona jest materiałem w całości naturalnym, dlatego w pełni bezpiecznym w transporcie i magazynowaniu. SodaBlast System używa czyściw, które nie wymagają licencji ADR w przypadku ich przewozu. W razie ich wysypania, czyściwa wystarczy zebrać do worka, bez ryzyka poparzenia skóry, a zamoczone w konsekwencji jedynie się zbrylą.

 

Maszyny SodaBlaster™ oraz SodaBlast System spełniają wszelkie krajowe i europejskie standardy. Opracowana w USA technologia została zatwierdzona przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), Urząd Dozoru Technicznego, a poza tym posiada Deklarację Zgodności CE z jednostką notyfikowaną. Każdy zbiornik producenta z USA jest wnikliwie sprawdzany przez niezależnego nadzorcę, przed wysyłką do Polski. SodaBlast System to technologia, której możesz zaufać.

ikona CE

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.