Blog

soda oczyszczona

Czy w procesie sodowania wykorzystuje się środki chemiczne?

Sodowanie to nowoczesna metoda, która znajduje zastosowanie przy czyszczeniu elewacji, karoserii, kostki brukowej czy podczas usuwania graffiti i starych farb. Technologia ta pozwala na bardzo dokładne i nieinwazyjne dla powierzchni usuwanie zabrudzeń. Istotną zaletą sodowania jest również bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego. Czy jednak rzeczywiście możliwe jest skuteczne czyszczenie bez użycia środków chemicznych? Okazuje się, że tak!

Czytaj więcej...

sodowanie zabytków

Czy sodowanie sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych?

Sodowanie to skuteczna, ekologiczna, a przede wszystkim bezpieczna metoda czyszczenia rozmaitych powierzchni. Proces odbywa się z zastosowaniem sody oczyszczonej o odpowiedniej granulacji w roli czyściwa, które gwarantuje nieinwazyjne i precyzyjne usuwanie rozmaitych zanieczyszczeń z powierzchni drewnianych, szklanych czy wykonanych z tradycyjnej cegły. Dużą zaletą tej metody jest możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych miejsc i eliminacji nietypowych zabrudzeń jak np. zacieki, porosty i mchy. Technika sodowania jest więc jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie prac renowacyjnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej...

soda w pojemniku z łyżeczką

Ile czasu można zaoszczędzić dzięki sodowaniu?

Technologia czyszczenia sodą zdobywa sobie obecnie coraz większe zainteresowanie. Jest to metoda bezpieczna, ekologiczna, skuteczna i — co równie ważne — przebiega bardzo sprawnie. Sodowanie jest nawet trzy razy szybsze niż czyszczenie powierzchni np. z zastosowaniem ciężkich materiałów ściernych. Przekonaj się, ile czasu można zaoszczędzić, decydując się na usługi z zakresu sodowania.

Czytaj więcej...

metalowa konstrukcja

Czy sodowanie nie oddziałuje negatywnie na zdrowie?

Sodowanie to skuteczna, bezinwazyjna metoda na eliminowanie zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni. Znajduje zastosowanie przy czyszczeniu m.in. elewacji, karoserii, kostki brukowej czy przy usuwaniu graffiti, farb itp. W przypadku tej technologii nie ma obaw o ewentualne uszkodzenia powierzchni podczas aplikacji czyściwa. Czy jednak sodowanie zapewnia równie wysoki poziom bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska naturalnego?

Czytaj więcej...

mężczyzna czyści pod ciśnieniem elewacje

Jakie standardy musi spełniać soda czyszcząca wykorzystywana w procesach sodowania?

Czyszczenie sodą w ramach technologii SodaBlast System to rozwiązanie, które jest nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale i bezpieczne. W ten sposób można sprawnie usunąć zabrudzenia, resztki farb i lakierów z elewacji, kostki brukowej, karoserii, a nawet powierzchni delikatnych czy wartościowych. Wynika to m.in. z właściwości wykorzystywanego czyściwa, czyli sody. Przekonaj się, jakie standardy powinna spełniać soda czyszcząca.

Czytaj więcej...

czyszczenie

Czy przy sodowaniu nie występuje ryzyko zarysowania czyszczonych powierzchni?

Sodowanie to innowacyjne, ekologiczna metoda usuwania zanieczyszczeń, farb i powłok lakierniczych z każdej powierzchni. Gwarantuje wysoką skuteczność, szybkość działania, a jednocześnie bezpieczeństwo zastosowania. Podczas pracy czyściwo wyrzucane jest z urządzenia z szybkością nawet 965 km/h i jest go nawet trzykrotnie więcej niż w przypadku tradycyjnych piaskarek. To w dużej mierze przesądza o doskonałych rezultatach tej metody. Jednak niejednokrotnie pojawia się zasadnicze pytanie: czy przy sodowaniu nie występuje ryzyko zarysowania powierzchni? Odpowiedź na nie znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj więcej...

Czy sodowane powierzchnie nie rdzewieją?

Sodowanie to metoda, która pozwala na skuteczne, sprawne i bezpieczne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, w tym elementów karoserii samochodowej. Proces ten polega na wyrzucaniu czyściwa, a więc sody oczyszczonej, z bardzo dużą prędkością. Dzięki dużej prędkości wyrzutu, cząsteczki czyściwa rozbijają się o powierzchnię, a w kontakcie z nią uwalniają energię, zapewniając skuteczne usuwanie nawet trudnych zabrudzeń. Teoretycznie sodowanie działa na podobnej zasadzie jak piaskowanie, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z procesem całkowicie bezinwazyjnym, który może być wdrożony nawet w przypadku delikatnych powierzchni. Niestety po piaskowaniu elementy metalowe niekiedy wykazują większość podatność na korodowanie. Czy sodowanie też może przyczyniać się do tego, że na oczyszczonej powierzchni szybciej pojawią się rdzawe naloty?

Czytaj więcej...

czyszcznie

Dlaczego przy sodowaniu nie występuje ryzyko odkształcania się powierzchni?

Sodowanie to jedna z metod czyszczenia powierzchni, takich jak m.in. drewno, kostka brukowa, aluminium i inne metale, a także elewacja. Zyskuje ona na popularności nie tylko ze względu na skuteczność, ale również bezpieczeństwo. Jedną z jej niewątpliwych zalet jest brak ryzyka odkształcania się powierzchni.

Czytaj więcej...

ogrodzenie sodowanie

Od czego zależy efektywność sodowania?

Sodowanie to nowoczesna metoda czyszczenia różnorodnych powierzchni. Jest nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim skuteczna. Jakie czynniki wpływają na efekty sodowania?

Czytaj więcej...

czyszczenie sodą

Czy sodowanie może odbywać się na sucho?

Sodowanie jest bardzo bezpieczną i skuteczną metodą czyszczenia ciśnieniowego. Specjalna maszyna, która jest używana do tego celu, może wyrzucać czyściwo nawet z prędkością ponad 900 km/h. Jaki jest skład substancji czyszczącej? Jest ona mokra czy sucha? Czytaj w naszym artykule. 

Czytaj więcej...

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.