Blog

remont

Wykorzystanie sodowania w pracach remontowych

Wykonanie prac remontowych często oznacza konieczność usuwania silnych zabrudzeń. Tradycyjnie stosowane metody czyszczenia są zwykle długotrwałe, kosztowne i nie zawsze efektywne, a ich użycie niejednokrotnie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia powierzchni. Zupełnie inaczej będzie w przypadku bardzo delikatnego, lecz skutecznego sodowania elewacji lub różnych elementów dekoracyjnych i konstrukcyjnych budynku. Przekonajmy się, na czym polega ten proces i w jaki sposób używa się przy remontach.

Czytaj więcej...

malowanie

Jak stworzyć odpowiednią chropowatość pod malowanie?

Malowanie każdorazowo wymaga właściwego przygotowania powierzchni. Niezależnie od rodzaju materiału najpierw zawsze trzeba go dokładnie wyczyścić, usuwając zabrudzenia i pozostałości po starych farbach i impregnatach. Nie mniej ważne jest odtłuszczenie powierzchni, tak, by przygotować ją na wchłonięcie świeżej warstwy farby. Co więcej, podczas malowania zwykle zależy nam na stworzeniu specjalnej struktury, czyli uzyskaniu odpowiedniej chropowatości powierzchni, dzięki której otrzyma się pożądany efekt po skończonej pracy. W jaki sposób uzyskać właściwą chropowatość? W poniższym artykule podpowiadamy, jaki zabieg warto do tego celu zastosować.

Czytaj więcej...

drewniany dom

Wykorzystanie sodowania w renowacji domów drewnianych

Czyszczenie sodą, czyli tzw. sodowanie to innowacyjny sposób usuwania zabrudzeń i naleciałości. Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii można skutecznie pozbywać się zanieczyszczeń, z którymi nie radzą sobie tradycyjne, dostępne w dyskontach preparaty. Sodowanie wykorzystuje się przy czyszczeniu różnego rodzaju materiałów, od elementów drewnianych i aluminiowych po metalowe czy betonowe. Ten sposób zyskuje też coraz większą popularność przy czyszczeniu elewacji budynków. Ponadto okazuje się skuteczny również w renowacji domów drewnianych. Sprawdź, jak sodowanie wpływa na estetykę domów wykonywanych z drewna.

Czytaj więcej...

graffiti

Jak pozbyć się graffiti z witryny sklepowej?

Niestety — nie każde graffiti jest działem sztuki. Nierzadko niechciane malunki zostają wykonane na elewacjach budynków oraz witrynach sklepowych, wpływając na ich estetykę. Wykorzystywane farby skutecznie łączą się ze strukturą powierzchni ściany, więc deszcz nie jest w stanie ich zmyć. Próby usunięcia graffiti na własną rękę też najczęściej okazują się nieskuteczne. Czy można więc w jakiś sposób usunąć malunki?

Czytaj więcej...

mycie kostki

Jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z kostki brukowej?

Kostka brukowa jest wizytówką każdej firmy oraz domu jednorodzinnego. Pełni przede wszystkim funkcje użytkowe – jest przeznaczona do podjazdu czy parkowania samochodów, a często również tworzy ścieżkę prowadzącą do siedziby firmy czy do domu. Właśnie dlatego wiele osób zwraca na nią uwagę. 

Czytaj więcej...

malowanie elewacji

Czy da się usunąć starą farbę z elewacji?

Podejmując decyzję o remoncie budynku, należy mieć na uwadze nie tylko dobór nowych rozwiązań, ale również przygotowanie powierzchni do nałożenia farby czy innego pokrycia. Szczególnie problematyczna bywa elewacja. Zabrudzenia na fasadzie budynku są jednymi z bardziej uciążliwych. 

Czytaj więcej...

czyszczenie elewacji

Sodowanie jako nowoczesna technika czyszczenia elewacji

Każdy właściciel domu wie, że elewacje budynków stosunkowo szybko ulegają zabrudzeniom. Codziennie są one narażone na działanie kurzu i wilgoci, a także porastanie glonami. Na fasadach budynków pojawiają się różnego rodzaju wykwity i nagary, a czasami – niechciane graffiti. Usuwanie tego typu zanieczyszczeń nie jest łatwym zadaniem. 

Czytaj więcej...

mycie samochodu

Jak skutecznie wyczyścić karoserię przy użyciu sody?

Właściciele starszych, często zabytkowych aut, zazwyczaj prędzej czy później stają przed koniecznością ich pomalowania. Wiąże się to z usunięciem z karoserii pojazdu starej powłoki. Do niedawna najpopularniejszym sposobem na to było piaskowanie powierzchni. Polegało ono na ścieraniu lakieru za pomocą drobinek piasku wydostających się pod ciśnieniem ze specjalnej dyszy. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że piasek jest stosunkowo twardym materiałem i pozostawia na karoserii niewielkie uszkodzenia. Dlatego obecnie dla oczyszczania karoserii zaleca się jej sodowanie.

Czytaj więcej...

sodowanie

Sodowanie wewnątrz pomieszczeń. Przebieg procesu

Sodowanie to technika czyszczenia różnorodnych powierzchni z zabrudzeń. Proces ten odbywa się z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, który wpływa na efektywność i szybkość realizowanych prac. Wykorzystywane są właściwości sody oczyszczonej, która w zależności od czyszczonej powierzchni może mieć różną ziarnistość, twardość, kształt granulatu (nasza firma oferuje siedem różnych rodzajów sody oczyszczonej).

Czytaj więcej...

Sodowanie

Sodowanie a mycie ciśnieniowe. Porównanie

Sodowanie staje się coraz bardziej popularne i wypiera inne, bardziej przestarzałe metody czyszczenia. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności zastosowania, nieinwazyjności i ekologicznym materiałom. Sodowanie doskonale czyści nawet mocno zabrudzone obiekty nie niszcząc ich powierzchni. 

Czytaj więcej...

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.