Blog

czarny wąż gumowy

Jak dobrać wąż do sodowania w trybie hydrodynamicznym?

Pierwszym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze węża do sodowania, jest jego długość. Jeśli prace prowadzone są w statycznych warunkach, to wąż nie musi być zbyt długi, a jeśli prace przeprowadzane są na sporych powierzchniach, to wąż nie może ograniczać ruchów operatora. Najlepiej wybrać wąż składający się z jednego fragmentu, ponieważ w miejscach łączeń może dochodzić do utraty ciśnienia, co pogarsza jakość i efektywność pracy.

Czytaj więcej...

mech na pomniku

Czy dzięki sodowaniu można pozbyć się mchu?

Mech pojawia się na różnych powierzchniach, na przykład elementach drewnianych lub betonowych płytach tarasowych. Na rynku jest sporo różnych preparatów do usuwania mchu, które bazują na silnie działających substancjach chemicznych. Mech można jednak usunąć w sposób bezpieczny dla delikatnych powierzchni oraz bez szkód dla środowiska naturalnego. Mowa o sodowaniu – jest to technika podobna do piaskowania, wykorzystująca ścierniwo z sody.

Czytaj więcej...

impregnacja ochronna drewna

Jak przygotować drewno do impregnacji?

Jedną z metod czyszczenia drewnianych powierzchni jest sodowanie. Drewno jest dość delikatnym materiałem o bardzo zróżnicowanej strukturze i dlatego ważny jest dobór odpowiednich technik obróbki. Sodowanie to doskonała alternatywa wobec szlifowania. Przewagę stanowi nie tylko skuteczność, ale także stosunkowo niskie koszty. Ponadto sodowanie to całkowicie bezpieczna dla otoczenia technika obróbki drewna i w pełni ekologiczna metoda czyszczenia — soda rozpuszcza się w wodzie, a więc problemu nie stanowi utylizacja ścierniwa.

Czytaj więcej...

czyszczenie przystanku autobusowego

Sodowanie jako pomoc przy czyszczeniu przystanków autobusowych

Sodowanie to innowacyjna metoda czyszczenia różnych powierzchni bez użycia chemii. Z zastosowaniem sody z powodzeniem można usunąć różne zabrudzenia środowiskowe i przemysłowe z konstrukcji metalowych, aluminiowych oraz cegieł, betonu i tynku, a także szkła, płyt poliwęglanowych i PCV, z których często powstają przystanki. Soda skutecznie usunie resztki farb, graffiti, ślady po markerach, resztki kleju po naklejkach oraz osady biologiczne.

Czytaj więcej...

zakład przetwórstwa spożywczego

Czy maszyny stosowane w przemyśle spożywczym kwalifikują się do czyszczenia sodą?

Sodowanie to technika czyszczenia, w której ścierniwem są cząsteczki sody wydmuchiwanej pod wysokim ciśnieniem. Jest to metoda nieinwazyjna, dlatego sprawdza się w różnych dziedzinach przemysłu – sodą można czyścic także maszyny stosowane w sektorze spożywczym. Soda jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i nietoksyczna.

Czytaj więcej...

soda na łyżeczce

Czy dzięki sodowaniu można się pozbyć zanieczyszczeń cementowych?

Sodowanie to metoda czyszczenia różnych powierzchni analogiczna do piaskowania, przy czym czyściwo stanowi granulat sodowy, którego właściwości dobiera się odpowiednio do stopnia zabrudzeń. Sodowe drobinki mogą mieć różną twardość, kształt i wielkość. Sodowanie to skuteczny sposób na pozbycie się zabrudzeń cementowych pozostałych po remoncie na różnych powierzchniach. Co ważne, w trakcie prac nie wydzielają się pyły, a więc jest to metoda całkowicie bezinwazyjna dla otoczenia.

Czytaj więcej...

czyszczenie silnika

Czy dzięki sodowaniu można czyścić silniki pojazdów?

Sodowanie pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc w celu usunięcia zacieków oraz zalegających warstw oleju i smaru. Soda jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, a więc nie ma przeciwwskazań, aby czyścić nią silniki. Nadmiar sody wystarczy spłukać — nie ma ryzyka, że preparat będzie zalegał w ruchomych częściach silnika lub w zakamarkach, co mogłoby przyczynić się do powstawania różnych defektów. Co ciekawe soda jest bardzo skuteczna w walce z rdzą – nie tylko dokładnie ją usuwa, ale pozostawia na powierzchni powłokę ochronną przed dalszą korozją.

Czytaj więcej...

czyszczenie sodą

Czyszczenie sodą jako rozwiązanie dla branży stoczniowej

Sodowanie to technika czyszczenia wykorzystująca granulat wodorowęglanu sodu, czyli sody oczyszczonej. W przemyśle stoczniowym stosuje się czyszczenie strumieniowo–ścierne. Cząsteczki sody wyrzucane są z dużą prędkością przy użyciu sprężonego powietrza. Sodowanie jest w pełni bezpieczne dla delikatnych elementów i nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni. Co więcej, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków czyszczących ani wykonywania ręcznych prac.

Czytaj więcej...

soda oczyszczona

Czy w procesie sodowania wykorzystuje się środki chemiczne?

Sodowanie to nowoczesna metoda, która znajduje zastosowanie przy czyszczeniu elewacji, karoserii, kostki brukowej czy podczas usuwania graffiti i starych farb. Technologia ta pozwala na bardzo dokładne i nieinwazyjne dla powierzchni usuwanie zabrudzeń. Istotną zaletą sodowania jest również bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego. Czy jednak rzeczywiście możliwe jest skuteczne czyszczenie bez użycia środków chemicznych? Okazuje się, że tak!

Czytaj więcej...

sodowanie zabytków

Czy sodowanie sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych?

Sodowanie to skuteczna, ekologiczna, a przede wszystkim bezpieczna metoda czyszczenia rozmaitych powierzchni. Proces odbywa się z zastosowaniem sody oczyszczonej o odpowiedniej granulacji w roli czyściwa, które gwarantuje nieinwazyjne i precyzyjne usuwanie rozmaitych zanieczyszczeń z powierzchni drewnianych, szklanych czy wykonanych z tradycyjnej cegły. Dużą zaletą tej metody jest możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych miejsc i eliminacji nietypowych zabrudzeń jak np. zacieki, porosty i mchy. Technika sodowania jest więc jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie prac renowacyjnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej...

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.