Czy przy sodowaniu nie występuje ryzyko zarysowania czyszczonych powierzchni?

Sodowanie to innowacyjne, ekologiczna metoda usuwania zanieczyszczeń, farb i powłok lakierniczych z każdej powierzchni. Gwarantuje wysoką skuteczność, szybkość działania, a jednocześnie bezpieczeństwo zastosowania. Podczas pracy czyściwo wyrzucane jest z urządzenia z szybkością nawet 965 km/h i jest go nawet trzykrotnie więcej niż w przypadku tradycyjnych piaskarek. To w dużej mierze przesądza o doskonałych rezultatach tej metody. Jednak niejednokrotnie pojawia się zasadnicze pytanie: czy przy sodowaniu nie występuje ryzyko zarysowania powierzchni? Odpowiedź na nie znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

 

Sodowanie to gwarancja bezpieczeństwa dla czyszczonych powierzchni

Czytaj także: Na czym polega sodowanie w trybie standardowym?

Na początku warto wyjaśnić, w czym tkwi tajemnica skuteczności sodowania. Wysoka prędkość wyrzutu strumienia czyściwa powoduje zdecydowanie większą energię kinetyczną, czyli moc uderzenia o powierzchnię. Uderzając z tak dużą prędkością o powierzchnię, na której znajdują się zanieczyszczenia (np. farba), czyściwo nie odbija się od niej, lecz rozbija cząstki. Dla porównania warto podać przykład piaskowania, gdzie działa stosunkowo mała prędkość strumienia, więc większość piasku odbija się od powierzchni, zamiast rozbijać zabrudzenia. Wszystko to wpływa nie tylko na efektywność działanie, ale i na szybkość realizacji prac i oszczędność.

Okazuje się, że mechanizm ten wpływa również na ryzyko ewentualnych uszkodzeń powierzchni, które w przypadku piaskowania jest zdecydowanie większe niż przy sodowaniu. Prace z zastosowaniem technologii SodaBlast są zdecydowanie bezpieczniejsze dla operatora, wszystkich wokół oraz środowiska naturalnego, ale również dla czyszczonych elementów. Nie ma ryzyka uszkodzenia powierzchni, zarysowań czy odkształcenia. To proces całkowicie bezinwazyjny, dlatego też bez większych obaw można go wdrożyć nawet w przypadku przedmiotów wyjątkowo delikatnych czy wartościowych. Soda pozostawia czyszczoną powierzchnię całkowicie gładką i pozbawioną jakichkolwiek zabrudzeń czy farb.

Wszystko to sprawia, że sodowanie to jeden z najlepszych sposobów, jeśli zależy ci na skutecznym, oszczędnym i bezpiecznym pozbyciu się zanieczyszczeń z m.in. drewna, kostki brukowej, aluminium i innych metali, a także elewacji.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...