Na czym polega sodowanie w trybie standardowym?

Jakie trzy tryby sodowania można wyróżnić?

Sodowanie może obywać się trzech trybach:

  • standardowym,
  • hydrodynamicznym,
  • mix wodny.

Sodowanie standardowe polega na czyszczeniu powierzchni na sucho. Czyściwo wylatuje z dyszy bez dodatku wody.

W trybie hydrodynamicznym z kolei używa się wody, co powoduje redukcję pylenia o 95%. Przy zastosowaniu tej metody czyściwo uwalniane jest w otoczce H2O.

Tryb mix wodny jest najbardziej zaawansowaną technicznie metodą sodowania.

Do zbiornika wsypuje się taką samą ilość wody i sodu lub piasku, bez podłączania węża strumieniowego do ujęcia wody, jak w przypadku powyższym. Tryb ten eliminuje całkowicie niebezpieczne pylenie. 

 

W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług sodowania?

Innowacyjna technika czyszczenia, nazywana sodowaniem, ma olbrzymie spectrum zastosowań i skutecznie usuwa wszelki rodzaj zanieczyszczeń.

Sodowanie pomoże pozbyć się farb proszkowych oraz poliuretanowo-epoksydowych, a także rdzy. Dzięki temu łatwiejsze staje się naszykowanie powierzchni mostów, hal, tuneli czy dachów na położenie nowych warstw farby.

Zobacz także: Zalety czyszczenia drewna metodą sodowania

Sodowanie stosowane jest także chętnie w branży spożywczej. Czyściwo usunie pozostałości na taśmach produkcyjnych i transportowych. Z naszych usług korzystają również przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Nasze maszyny doskonale nadają się do czyszczenia karoserii, felg i wnętrza pojazdów.

Sodowanie nie tylko idealnie odczyści każdą powierzchnię, lecz również pomoże odzyskać jej dawny blask. Dlatego naszych maszyn używa się podczas renowacji zabytkowych budynków i pomników oraz dzieł sztuki, na przykład rzeźb czy starych nagrobków.       

Wybór odpowiedniego trybu sodowania zależy od stopnia zabrudzenia danej powierzchni. Bez względu jednak na to, czy nasi specjaliści zastosują tryb standardowy, czy hydrodynamiczny, możecie mieć Państwo pewność, że czyszczona powierzchnia będzie znów lśnić!

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...