Czy sodowane powierzchnie nie rdzewieją?

Sodowanie to metoda, która pozwala na skuteczne, sprawne i bezpieczne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, w tym elementów karoserii samochodowej. Proces ten polega na wyrzucaniu czyściwa, a więc sody oczyszczonej, z bardzo dużą prędkością. Dzięki dużej prędkości wyrzutu, cząsteczki czyściwa rozbijają się o powierzchnię, a w kontakcie z nią uwalniają energię, zapewniając skuteczne usuwanie nawet trudnych zabrudzeń. Teoretycznie sodowanie działa na podobnej zasadzie jak piaskowanie, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z procesem całkowicie bezinwazyjnym, który może być wdrożony nawet w przypadku delikatnych powierzchni. Niestety po piaskowaniu elementy metalowe niekiedy wykazują większość podatność na korodowanie. Czy sodowanie też może przyczyniać się do tego, że na oczyszczonej powierzchni szybciej pojawią się rdzawe naloty?

 

Sodowanie to metoda bezpieczna dla czyszczonej powierzchni

SodaBlast System zapewnia możliwość doboru odpowiedniego trybu pracy, który będzie najlepiej dopasowany do specyfiki czyszczonej powierzchni. Oprócz tego do dyspozycji jest aż siedem rodzajów sody oczyszczonej, które różnią się między sobą ziarnistością, twardością i kształtem granulatu. Można pracować z mocnej lub delikatnej metody. Dzięki szerokim możliwościom doboru parametrów czyszczenia można wdrożyć działania, które zapewnią nie tylko skuteczność, ale i maksymalne bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni. Nie ma przy tym obaw o ewentualne uszkodzenia czy zarysowania. Po sodowaniu stal nie rdzewieje więc tak szybko, jak to czasami bywa w przypadku piaskowania. Jeśli więc zależy ci na tym, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia ognisk korozji na czyszczonych elementach, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na sodowanie. Doskonałym przykładem usług z tego zakresu jest sodowanie karoserii.

 

Sodowanie - sposób na usunięcie rdzy

Odnosząc się do kwestii sodowania w kontekście zjawiska korozji, warto wspomnieć, że jest to metoda, która umożliwia skuteczne usunięcie rdzy z powierzchni. W ten sposób można ściągnąć zarówno powierzchniową, jak i bardziej uporczywą rdzę, a następnie dokonać stosownego zabezpieczenia przed pojawieniem się kolejnych ognisk.

Czytaj więcej: Dlaczego przy sodowaniu nie występuje ryzyko odkształcania się powierzchni?

Warto jednak pamiętać, że aby proces odrdzewiania przebiegł w pełni bezpiecznie i skutecznie, należy skorzystać z usług fachowców, którzy mają stosowne kompetencje i doświadczenie, dlatego cały proces przeprowadzą w profesjonalny sposób.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...