Dlaczego przy sodowaniu nie występuje ryzyko odkształcania się powierzchni?

Sodowanie to jedna z metod czyszczenia powierzchni, takich jak m.in. drewno, kostka brukowa, aluminium i inne metale, a także elewacja. Zyskuje ona na popularności nie tylko ze względu na skuteczność, ale również bezpieczeństwo. Jedną z jej niewątpliwych zalet jest brak ryzyka odkształcania się powierzchni.

 

Sodowanie — całkowicie bezpieczna metoda dla czyszczonych powierzchni

Nasza firma specjalizuje się w sodowaniu, wykorzystując przy tym sprawdzoną metodę SodaBlast System. Do dyspozycji mamy trzy różne tryby pracy, które dobierane są adekwatnie do zabrudzeń, a także czyszczonych powierzchni. To jeden z czynników, który przekłada się na bezpieczeństwo pracy.

Czytaj też: Jak skutecznie wyczyścić karoserię przy użyciu sody?

SodaBlast System zapewnia też różne metody czyszczenia. Sodowaniu mogą być poddane nawet najbardziej delikatne elementy. Wyróżniamy aż 7 rodzajów sody oczyszczonej, które różnią się od siebie ziarnistością, twardością i kształtem granulatu. Odpowiedni dobór parametrów minimalizuje ryzyko powstawania ewentualnych uszkodzeń na powierzchni.

Sodowanie w żaden sposób nie wpływa na strukturę czyszczonych powierzchni, a więc nie prowadzi do jej osłabienia. Ryzyko odkształcenia jest więc całkowicie wyeliminowane. Soda jest miękkim materiałem, niweluje zjawisko przegrania obrabianej powierzchni praktycznie do minimum, pomimo tego, że SodaBlast System pozwala na wyrzut czyściwa nawet trzykrotnie szybciej niż tradycyjne urządzenia. Rozpuszczalne w wodzie czyściwo w połączeniu z odpowiednio dobranym trybem pracy gwarantuje całkowite bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni.

To jeden z głównych powodów, dla których warto zdecydować się na sodowanie w przypadku szczególnie delikatnych lub wartościowych powierzchni. Jedną z realizowanych przez naszą firmę usług jest sodowanie karoserii, w tym samochodów zabytkowych lub odświeżanych nowych aut. W tym przypadku trzeba zachować wyjątkową ostrożność, dlatego też tradycyjne metody, jak np. piaskowanie, nie sprawdzają się. Stosowanie stanowi dla nich doskonałą alternatywę.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sodowania? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...