Od czego zależy efektywność sodowania?

Sodowanie to nowoczesna metoda czyszczenia różnorodnych powierzchni. Jest nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim skuteczna. Jakie czynniki wpływają na efekty sodowania?

 

Profesjonalne sodowanie gwarancją skuteczności

Sodowanie to wysoce skuteczna metoda, jednak wymaga profesjonalnego podejścia. Jeśli więc planujesz czyszczenie elewacji, karoserii, kostki brukowej lub chcesz usunąć stare farby albo graffiti, skorzystaj z usług fachowców. Nasza firma specjalizuje się w technologii czyszczenia SodaBlast. Skuteczność całego procesu wynika nie tylko z odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim zastosowania innowacyjnych urządzeń i środków, które umożliwiają szybkie i niezawodne usuwanie zanieczyszczeń z różnych powierzchni, w tym m.in. drewna czy aluminium.

W całym procesie istotne jest też dobranie odpowiedniego trybu pracy adekwatnie do rodzaju powierzchni oraz zabrudzeń. Wyróżniamy: tryb standardowy (czyszczenie na sucho), tryb hydrodynamiczny (z wykorzystaniem wody), tryb mix wodny (przy konieczności wyeliminowania pylenia). Co ciekawe, tryby wodne mogą być wykorzystane nawet w przypadku stalowych konstrukcji za sprawą koncentratu „inhibitor rdzy”.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na skuteczność sodowania jest wybór odpowiedniej metody czyszczenia. Do dyspozycji jest aż 7 rodzajów sody oczyszczonej, które różnią się od siebie ziarnistością, twardością, kształtem granulatu. Można też dobrać 2 metody czyszczenia: delikatną i mocną.

Czytaj więcej: Czy sodowanie może odbywać się na sucho?

Czyszczenie za pomocą sodowanie jest skuteczniejsze niż tradycyjne piaskowanie. Wiąże się też z szeregiem innych zalet, jak np. bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni, mniejsze zużycie ilości czyściwa, brak szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i zdrowie pracowników. To metoda ekologiczna, a także ekonomiczna. Prace związane z sodowniem przebiegają sprawnie, nawet w przypadku dużych powierzchni, jak np. elewacje. Sodowanie pozwala na usunięcie nawet trwałych, wyjątkowo opornych zabrudzeń, jak np. graffiti.

Jesteś zainteresowany profesjonalnym sodowaniem? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...