Wykorzystanie sodowania w renowacji domów drewnianych

Czyszczenie sodą, czyli tzw. sodowanie to innowacyjny sposób usuwania zabrudzeń i naleciałości. Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii można skutecznie pozbywać się zanieczyszczeń, z którymi nie radzą sobie tradycyjne, dostępne w dyskontach preparaty. Sodowanie wykorzystuje się przy czyszczeniu różnego rodzaju materiałów, od elementów drewnianych i aluminiowych po metalowe czy betonowe. Ten sposób zyskuje też coraz większą popularność przy czyszczeniu elewacji budynków. Ponadto okazuje się skuteczny również w renowacji domów drewnianych. Sprawdź, jak sodowanie wpływa na estetykę domów wykonywanych z drewna.

 

Jakie korzyści daje sodowanie domów drewnianych?

Sodowanie domów drewnianych z roku na rok staje się coraz popularniejsze i stopniowo wypiera powszechnie stosowane dotąd metody renowacji drewnianych obiektów takie jak np. piaskowanie. W przeciwieństwie do piaskowania czyszczenie sodą jest bezinwazyjne i nie powoduje uszkodzeń drewnianych elementów. Nie zmienia struktury powierzchni oraz nie pozostawia zarysowań i wgnieceń. Ponadto coraz częściej zastępuje też tradycyjne czyszczenie elewacji przy pomocy gąbek, które niejednokrotnie narażało drewnianą powierzchnię na rozwój pleśni z powodu intensywnego kontaktu drewna z wodą. Co więcej, dużą zaletą zastosowania tej suchej metody czyszczenia jest także pełne bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i środowiska.

Czytaj także: Czy da się usunąć starą farbę z elewacji?

Niewątpliwym atutem sodowania jest także duża skuteczność w usuwaniu wszelkich nalotów i wieloletnich zabrudzeń takich jak mech, zacieki czy pozostałości po starych farbach i impregnatach. Dzięki tej metodzie skutecznie można pozbyć się także graffiti. W renowacji sodowanie sprawdza się również jako niezawodna metoda odgrzybiania drewna, dzięki której przez lata można cieszyć się estetycznym wyglądem konstrukcji. Mianowicie drewno po czyszczeniu sodą uzyskuje gładką i jasną powierzchnię, gotową do dalszej konserwacji. Co ważne, w ten sposób można dokładnie odtłuścić elewację i przygotować ją do wchłaniania preparatów impregnacyjnych, które zabezpieczą powierzchnię przed absorpcją zanieczyszczeń w przyszłości.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...