Czy da się usunąć starą farbę z elewacji?

Podejmując decyzję o remoncie budynku, należy mieć na uwadze nie tylko dobór nowych rozwiązań, ale również przygotowanie powierzchni do nałożenia farby czy innego pokrycia. Szczególnie problematyczna bywa elewacja. Zabrudzenia na fasadzie budynku są jednymi z bardziej uciążliwych. Ważne jest, aby dokładnie się ich pozbyć, ponieważ otrzymany efekt wpłynie nie tylko na skuteczność nałożenia nowej farby, ale również na postrzeganie budynku. Niezależnie od tego, czy mowa o domu jednorodzinnym, czy może o firmie – elewacja jest wizytówką budynku. Czy można skutecznie pozbyć się starej farby z elewacji?

Czytaj więcej: Sodowanie jako nowoczesna technika czyszczenia elewacji

 

Dlaczego usunięcie farby przed malowaniem elewacji jest konieczne? 

Konieczność wyczyszczenia malowanej powierzchni przed rozpoczęciem prac wynika nie tylko z kwestii estetycznych. Nie wolno pomijać tego etapu robót również ze względu na bezpieczeństwo. Na powierzchni ściany często oprócz starej farby znajduje się również brud, porosty, a nawet pleśń. Należy je usunąć, aby się nie rozwijały. Stara powłoka malarska również musi zostać usunięta. Dzięki temu nowa farba będzie miała dobrą przyczepność. Co więcej, przygotowanie powierzchni elewacyjnej przełoży się też na estetyczny wygląd nowego pokrycia oraz na jego trwałość.

 

Jaką metodą najlepiej wyczyścić elewację? 

Podczas usuwania starej farby z elewacji ważna jest przede wszystkim skuteczność. Warto wybrać taką metodę, dzięki której wszelkie zabrudzenia zostaną dokładnie usunięte, a powierzchnia ścian będzie przygotowana do nałożenia nowej farby. Właśnie dlatego najskuteczniejszą metodą czyszczenia elewacji jest sodowanie. W tym celu należy dobrać właściwą metodę oraz odpowiednie czyściwo.
Należy podkreślić, że sodowanie jest w pełni bezpieczne dla konstrukcji budynku. Podczas przeprowadzania prac soda szybko się rozpuszcza, dzięki czemu można w krótkim czasie pozbyć się starej powłoki malarskiej. Powierzchnia poddana sodowaniu jest odpowiednio przygotowana do nałożenia nowego pokrycia, które będzie wyglądało estetycznie, a dzięki skutecznemu usunięciu starej powłoki również trwałe.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...