Wykorzystanie sodowania w pracach remontowych

Wykonanie prac remontowych często oznacza konieczność usuwania silnych zabrudzeń. Tradycyjnie stosowane metody czyszczenia są zwykle długotrwałe, kosztowne i nie zawsze efektywne, a ich użycie niejednokrotnie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia powierzchni. Zupełnie inaczej będzie w przypadku bardzo delikatnego, lecz skutecznego sodowania elewacji lub różnych elementów dekoracyjnych i konstrukcyjnych budynku. Przekonajmy się, na czym polega ten proces i w jaki sposób używa się przy remontach.

 

Na czym polega sodowanie?

Sodowanie jest rodzajem obróbki strumieniowo-ściernej, która jest jednak o wiele bezpieczniejsza i przyjazna środowisku. Podobnie jak w innych metodach tego rodzaju materiałem ściernym są drobiny substancji – w tym przypadku sody (NaHCO3) – która jest wprawiana w ruch dzięki silnemu strumieniowi powietrza. Drobinki, które uzyskały znaczny pęd, uderzają powierzchnię, a ich energia pozwala na szybkie odspojenie wszystkich ciał obcych. Przewagą sodowania jest fakt, że używany materiał jest nieszkodliwy dla środowiska i może być łatwo zutylizowany. Do zalet sody należy także to, iż jest ona rozpuszczalna w wodzie, nie sprzyja więc powstawaniu tak groźnej przy piaskowaniu pylicy. Co ważne, soda jest też dość miękka, co sprawia, że zderzając się z czyszczoną powierzchnią, ulega rozbiciu, nie zagrażając bezpośredniemu otoczeniu ani operatorowi urządzenia.

 

W jaki sposób można wykorzystać sodowanie podczas prac remontowych?

Zobacz więcej: Wykorzystanie sodowania w renowacji domów drewnianych

Ze względu na delikatne działanie sody idealnie nadaje się ona do prac remontowych. Przy jej użyciu nie istnieje ryzyko uszkodzenia nawet dość delikatnych powierzchni. Soda sprawdzi się w czyszczeniu betonu, tynków oraz kamienia naturalnego – nie tylko ułożonego na fasadach czy nawierzchniach, ale także mającego postać reliefów albo rzeźb. Można jej użyć na cegle licowej lub klinkierze. Będzie się także nadawała do czyszczenia mocno zabrudzonych dachówek ceramicznych lub betonowych. Stosuje się ją również podczas pielęgnowania powierzchni drewna oraz metalu np. blach miedzianych czy kutego żelaza.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...