Sodowanie jako nowoczesna technika czyszczenia elewacji

Każdy właściciel domu wie, że elewacje budynków stosunkowo szybko ulegają zabrudzeniom. Codziennie są one narażone na działanie kurzu i wilgoci, a także porastanie glonami. Na fasadach budynków pojawiają się różnego rodzaju wykwity i nagary, a czasami – niechciane graffiti. Usuwanie tego typu zanieczyszczeń nie jest łatwym zadaniem. Trzeba bardzo uważać, by podczas pracy nie uszkodzić tynku, cegły, klinkieru, czy innego materiału elewacyjnego. Czyszczenie chemiczne nie zawsze wchodzi w grę, a piaskowanie powinno być wykonane bardzo delikatnie przez doświadczoną osobę. Coraz większą popularnością cieszy się sodowanie elewacji, które jest wyjątkowo skuteczne i bezpieczne.

 

Czym jest sodowanie elewacji?

Czyszczenie elewacji sodą przypomina nieco piaskowanie. Różnica polega na tym, że soda jest materiałem bardziej miękkim, przez co skutecznie usuwa zabrudzenie, lecz nie uszkadza samej elewacji. Sodowanie można przeprowadzać bardzo delikatnie lub stosunkowo mocno – dzięki temu zawsze udaje się dobrać odpowiednią moc maszyny do wymagań danej elewacji. Specjaliści używają też różnego rodzaju sody (o różnej ziarnistości, twardości i kształcie granulatu), przez co możliwe jest uzyskanie gładkiej powierzchni czyszczonej elewacji, lub lekko chropowatej – gotowej np. do pokrycia farbą czy zaprawą. Warto wspomnieć o tym, że sodowanie elewacji cieszy się coraz większą popularnością z jeszcze jednego powodu: jest całkowicie przyjazne dla środowiska. Soda rozpuszcza się w wodzie, nie jest więc materiałem problematycznym w utylizacji. Idealnie więc wpisuje się w aktualne eko-trendy.

 

Dlaczego czyszczenie elewacji sodą jest tak skuteczne?

Czytaj także: Jakie czyściwa można stosować w maszynach do sodowania?

W systemach do czyszczenia sodą takich jak SodaBlast System, czyściwo jest wyrzucane z prędkością trzykrotnie większą, niż w przypadku tradycyjnych piaskarek. Sodowanie jest więc skuteczniejsze i… szybsze. Maszyna zużywa też mniej paliwa niż zwykłe piaskarki, co również wpływa pozytywnie na ekologię. Sodowanie można wykonywać na sucho i na mokro, w zależności od czyszczonej powierzchni. W przypadku elewacji z elementami stali do czyściwa można dodać inhibitor rdzy, by fasada odzyskała dawny blask. Soda, w przeciwieństwie do piasku, rozbija się o czyszczoną i powierzchnię i nie pyli. Proces jest więc czystszy dla otoczenia i bezpieczniejszy dla zdrowia osób przebywających w okolicy.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...