Jakie czyściwa można stosować w maszynach do sodowania?

Sodowanie to sprawdzona metoda oczyszczania elewacji i innych powierzchni. Jej zaletą jest przede wszystkim skuteczne usuwanie nawet uporczywych zabrudzeń, plam powstałych z farb, olejów czy smarów, jednocześnie jest całkowicie bezpieczna dla czyszczonych nawierzchni. Nie ma więc ryzyka, że podczas czyszczenia powstaną rysy, odkształcenia czy odpryski. Nasza firma dysponuje specjalistycznymi maszynami do sodowania SodaBlaster, które doskonale nadają się do czyszczenia elewacji, murów, kostki brukowej, karoserii czy felg.

Ich innowacyjna konstrukcja powoduje, że wyrzucają one czyściwo trzy razy szybciej niż tradycyjne piaskarki. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiał czyszczący rozbija się na mikroskopijne cząsteczki i rozpuszcza każdy brud znajdujący się na czyszczonej nawierzchni. Przy mniejszej prędkości wyrzutu czyściwo odbija się od nawierzchni i może powodować jej uszkodzenia. Maszyny SodaBlaster gwarantują trzy razy szybsze i skuteczniejsze czyszczenie od klasycznych piaskarek.

 

Jakie czyściwo jest używane do sodowania?

Zobacz także: Wszechstronne zastosowanie sodowania

Do procesu sodowania wykorzystuje się sodę oczyszczoną. Jej działanie jest znane i doceniane od stuleci, a dodatkową zaletą tej substancji jest jej całkowita biodegradowalność, dzięki czemu jest ona przyjazna dla naszego środowiska naturalnego. Stosowanie sody oczyszczonej w maszynach do sodowania daje także stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Soda bowiem całkowicie rozpuszcza się w wodzie, a więc podczas czyszczenia nie wdychamy szkodliwych dla naszego zdrowia substancji lub pyłu, który może stać się przyczyną pylicy płuc. Osoby obsługujące maszynę i zajmujące się czyszczeniem nie muszą zakładać specjalnych kombinezonów ochronnych, co zdecydowanie poprawia komfort pracy. 

 

Czy maszyny do sodowania mogą pracować z innym czyściwem?

Chociaż maszyny do sodowania są zaprojektowane głównie z myślą wykorzystywania sody oczyszczonej, można za ich pomocą czyścić powierzchnię także innymi substancjami. SodaBlaster może czyścić nawierzchnie także tradycyjnymi i grubszymi czyściwami. Można używać w nich np.: szkła kruszonego, piasku, korund albo śrutu staliwnego. Niezależnie od zastosowanego rodzaju czyściwa, należy pamiętać, że maszyny te wyrzucają je z prędkością trzykrotnie większą od klasycznych piaskarek. Dzięki możliwości zastosowania innych rodzajów czyściw maszyny SodaBlaster są uniwersalne i można nimi wykonywać różnorodne zlecenia.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...