Korzyści ekonomiczne wynikające z sodowania

Dawniej soda oczyszczona była powszechnie wykorzystywana do czyszczenia powierzchni. W dzisiejszych czasach wraca do łask dzięki skuteczności, ekologii oraz oszczędności. Soda oczyszczona, inaczej wodorowęglan sodu, wykazuje właściwości neutralizujące dla substancji o odczynie kwaśnym. Można wykorzystać ją do czyszczenia materiałów takich jak:

  • stal,
  • aluminium,
  • plastik,
  • szkło,
  • beton.

Sodowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej maszyny, która pod wysokim ciśnieniem wyrzuca czyściwo na interesującą powierzchnię. Proces przebiega szybko i sprawnie, nie wymaga zakupu dodatkowych materiałów. Warto dodać, że sodowanie nie powoduje najmniejszych uszkodzeń. Dzięki temu ogranicza się koszty ewentualnej regeneracji lub naprawy. Samo czyściwo, czyli soda oczyszczona, jest produktem tanim i powszechnie dostępnym.

Korzyści ekonomiczne sodowania wynikają również z faktu, że oczyszczanie przedłuża żywotność powierzchni, takich jak karoseria samochodowa. Można nią również usunąć pozostałości farb, lakierów lub szpachli. Jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, na przykład podczas renowacji mebli przeznaczonych do sprzedaży.

Czytaj więcej: Soda oczyszczona jako materiał czyszczący

 

Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczanie powierzchni sodą?

Jedną z najważniejszych zalet sodowania jest mnogość zastosowań. Sodą można czyścić różnorodne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia. Metodę wykorzystuje się w branży przemysłowej, motoryzacyjnej, a nawet budowlanej – do oczyszczania starej elewacji. Oczyszczanie jest niezwykle dokładne i szybkie, czyściwo pod wysokim ciśnieniem dociera w trudno dostępne miejsca.

Sodowanie jest metodą ekologiczną i naturalną. Nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale również ogranicza pylenie. Jest więc bezpieczne dla otoczenia oraz pracowników. Nowoczesne technologie, które są wykorzystywane podczas sodowania sprawiają, że ta metoda skutecznie wypiera tradycyjne piaskowanie. Jest również zdecydowanie tańsza, szybsza i bardziej wszechstronna. Stosuje się ją zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...