Soda oczyszczona jako materiał czyszczący

Soda oczyszczona, dlaczego warto?

Umiejętne łączenie sody z innymi substancjami bezpiecznymi dla ludzi i środowiska jak chociażby ocet pozwala rozprawić się z wieloma problemami, brudem zalegającym w naszych kuchniach i łazienkach.

Soda oczyszczona to potoczna nazwa wodorowęglanu sodu, który używany jest najczęściej jako środek spulchniających ciasta (wymiennik proszku do pieczenia). Ze względu na swoje właściwości jest nieocenionym produktem stosowanym zarówno do pieczenia, jak i substancja aktywna służąca np. czyszczeniu różnego rodzaju zabrudzeń. Ze względu na fakt, iż neutralizuje ona kwas solny, polecana jest osobom cierpiącym na zgagę. Soda to produkt, dzięki którym możliwe jest wyregulowanie poziomu pH niektórych produktów żywnościowych. Świetnie chłonie wilgoć i zapachy, jest składnikiem spieniającym stosowanym w gaśnicach pianowych.

Zobacz również: Czy sodowanie nie oddziałuje negatywnie na zdrowie?

Soda oczyszczona nie tylko świetnie usuwa różne rodzaje zabrudzeń, ale również neutralizuje i odświeża czyszczone powierzchnie. Świetnie radzi sobie z tłuszczem czy też plamami, które w domu zdarzają się praktycznie na każdym kroku.

 

Soda oczyszczona do mycia naczyń i czyszczenia

Jeśli znajdziemy się w sytuacji awaryjnej, gdzie zabraknie nam w domu płynu do naczyń, łącząc 10 g (łyżkę stołową) sody oczyszczonej z 10 kroplami wspomnianego olejku i gotowe. Sodę zastosować można do usuwania nieprzyjemnych zapachów z lodówek, do czyszczenia mikrofalówki, czy też przypalonych śladów na akcesoriach kuchennych, czy też wykładziny dywanowe. Wystarczy obficie posypać dywan sodą odczekać 15 minut i po nieprzyjemnym zapachu ani śladu. Podobnie stanie się, jeśli dno zmywarki, czy kosza na śmieci wysypiemy sodą.

 

Soda w przemyśle

O sile i niezwykłych właściwościach sody świadczy fakt, iż soda używana jest w profesjonalnych zakładach czyszczących do usuwania farb, graffiti, zabrudzeń z kostki brukowej z niemal każdego materiału roboczego. Soda usunie wszelkie zabrudzenia z takich materiałów, jak:

  • stal nierdzewna
  • aluminium
  • kostka brukowa
  • elewacja
  • plastik
  • szkło
  • beton
  • drewno.

Co ważne sodowanie jest procesem całkowicie bezpiecznym, zarówno dla techników sprzątających, jak i czyszczonych powierzchni. Nowoczesna technika, rozwój stosowanych technologii czyszczących pozwala czyścić z dużą skutecznością nawet najbardziej uporczywy brud, czyściwo jest w maszynach do sodowania wyrzucane trzykrotnie szybciej niż podczas piaskowania.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...