Sodowanie elementów plastikowych

Sodowanie to nowatorska metoda czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Polega na użyciu sody spożywczej. Technologia oczyszczania sodą pozwala na szybkie, a także bezpieczne usunięcie z nawierzchni brudu oraz na skuteczne pozbycie się farby i elementów graffiti. Sodowanie to proces, który może odbyć się zarówno na sucho, jak i w otoczce wodnej, eliminującej pylenie. Za pomocą tej metody można oczyścić zarówno plastik, stal nierdzewną, aluminium, kostkę brukową, szkło, jak i elementy elewacji. Sodowanie sprawdzi się do oczyszczania powierzchni betonowych i drewnianych. Proces usuwania zanieczyszczeń nie naraża powierzchni na porysowania oraz uszkodzenia.

Konstrukcja urządzenia pozwala na wyrzucanie czyściwa z prędkością trzykrotnie szybszą niż w tradycyjnych piaskarkach. To z kolei powoduje, że materiał czyszczący rozbija się na małe cząsteczki, rozpuszczając tym samym znajdujący się na nawierzchni brud. Sodowanie felg to tylko jedno z wielu różnych zastosowań tej metody w przemyśle motoryzacyjnym. Soda doskonale sprawdza się w usuwaniu powłok lakieru, z tego względu chętnie wykorzystywana jest w zakładach blacharskich oraz lakierniczych.

Nieinwazyjność pozwala na czyszczenie elementów karoserii, a także bloków silnika oraz pomp. Warto zaznaczyć, że oferowane przez nas usługi sprawdzą się wszędzie tam, gdzie delikatne materiały mogłyby być uszkodzone, mając styczność ze środkami chemicznymi lub procesem piaskowania. Sodowanie jest procesem ekologicznym, więc można używać go czyszczenia maszyn znajdujących zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Zobacz też: Fakty i mity na temat sodowania

 

Zalety sodowania

Wśród największych atutów tej metody czyszczenia wyróżnia się bezinwazyjność. Pozwala na usunięcie każdego rodzaju zabrudzeń, ponieważ zakres zanieczyszczeń, z którymi sobie radzi jest niezwykle szeroki. Ekologia i bezpieczeństwo dla środowiska sprawia, że można wykorzystać ją w różnych branżach, nawet tych o specjalistycznych rygorach bezpieczeństwa. Ponadto sodowanie jest szybkie i wydajne, a metoda ta jest bezpieczna nie tylko dla otoczenia i czyszczonego przedmiotu, ale także dla operatora.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...