Fakty i mity na temat sodowania

MIT Sodowanie nie nadaje się do czyszczenia wszystkich materiałów

FAKT Dzięki urządzeniom Sodablast odczyścisz każdego rodzaju powierzchnię

Jedną z największych zalet sodowania jest fakt, iż tą metodą wyczyścisz powierzchnie wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym ze stali, aluminium, plastiku, szkła, betonu, drewna. W każdym przypadku materiał zostanie odczyszczony w sposób bardzo dokładny, a także bardzo szybki.

MIT Sodowanie uszkadza karoserię

FAKT Sodowanie jest najlepszym sposobem czyszczenia karoserii

Kolejnym mitem na temat sodowania maszynami Sodablast jest fakt, jakoby nie nadawały się one do czyszczenia karoserii, tymczasem jest wprost odwrotnie. Czyściowo, wyrzucane z maszyny nie odbija się od karoserii i nie powoduje uszkodzeń. Maszyna skutecznie, szybko i sprawnie rozpuszcza brud. Z jej pomocą usuniesz farby, lakiery oraz szpachle, nie powodując odkształceń oraz nie zdzierając metalu. Co więcej, podczas czyszczenia karoserii tą metodą nie zachodzi konieczność demontowania szyb, uszczelek czy chromowanych elementów.

MIT Sodowanie jest szkodliwe dla środowiska i ludzi

FAKT Sodowanie jest jedną z najbezpieczniejszych metod czyszczenia powierzchni

Sodowanie, wbrew niektórym opiniom, jest bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla osób go wykonujących. Eliminuje ryzyko wystąpienia pylicy; przeprowadzane w trybie hydrodynamicznym, z użyciem wody, powoduje redukcję pylenia o 95%. Tryb mix wodny z kolei wyklucza całkowicie niebezpieczne pylenie. 

Czytaj więcej: Sprzęt wykorzystywany do sodowania

MIT Sodowanie ma wąskie zastosowanie

FAKT Sodowanie jest uniwersalną metodą czyszczenia

Ostatnim mitem na temat sodowania, który warto obalić, jest mit, dotyczący wąskiego zastosowania tej metody. Tymczasem sodowanie, oprócz funkcji czyszczenia, pomoże pozbyć się farb proszkowych oraz poliuretanowo-epoksydowych i rdzy, co pozwala naszykować powierzchnie mostów, hal, tuneli i dachów na położenie nowych warstw farby. Czyściwo wypadające z maszyn usunie także pozostałości na taśmach produkcyjnych i transportowych. Sodowanie stosuje się również podczas renowacji zabytkowych budynków, pomników, rzeźb czy nagrobków.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...