Wszechstronne zastosowanie sodowania

dom jednorodzinny wolnostojący

Sodowanie pozwala na precyzyjne i szybkie czyszczenie różnego rodzaju powierzchnie. Pozwala na usunięcie zabrudzeń różnego pochodzenia bez ryzyka wystąpienia uszkodzeń czy defektów. Za sprawą sodowania można oczyścić m.in. stal nierdzewną, kostkę brukową, elewację, szkło, beton itd.

 

Jakie zanieczyszczenia można usunąć poprzez sodowanie?

Zobacz także: Sodowanie - sposób na odnowioną elewację domu

Za sprawą sodowania możemy usunąć różne rodzaje zabrudzeń, w tym m.in.:

 • zanieczyszczenia środowiskowe
 • mocne zanieczyszczenia spożywcze i przemysłowe
 • naloty po dymie i osmolenia po pożarze
 • graffiti
 • lakiery i farby: proszkowe, olejne, alkidowe, poliuretanowo-epoksydowe, akrylowe itd.
 • rdzę

 

Zastosowanie sodowania do czyszczenia powierzchni

Sodowanie jest uniwersalną metodą czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, która obecnie znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia.

 • Sodowanie w budownictwie. Sodowanie bardzo często znajduje zastosowanie podczas czyszczenia elewacji budynków wykonanych z różnych materiałów, w tym cegły, drewna, kamienia itd. Pozwala na usunięcie nawet trwałych, wieloletnich zabrudzeń, a także farb, impregnatów, zbitych tynków itd.
 • Sodowanie podczas oczyszczania miast. Sodowanie to metoda szybka, skuteczna, a jednocześnie stosunkowo tania, dlatego świetnie nadaje się do utrzymywania czystości w miastach. Umożliwia usuwanie nawet mocnych zabrudzeń, takich jak graffiti. Świetnie nadaje się do dokładnego czyszczenia kostki brukowej.
 • Sodowanie w przemyśle. W przemyśle często mamy do czynienia z mocnymi zabrudzeniami spowodowanymi różnymi substancjami. Sodowanie to jedna z tych metoda, która zapewnia doskonałą skuteczność przy optymalnych kosztach realizacji czyszczenia. Może być zastosowana podczas czyszczenia m.in. hal, maszyn, linii przemysłowych, instalacji itd.
 • Sodowanie w motoryzacji. Sodowanie świetnie nadaje się podczas usuwania zabrudzeń i renowacji karoserii, wnętrz i podwozi zarówno pojazdów współczesnych, jak i zabytkowych. Umożliwia również czyszczenie felg, pomp, silników itd.
 • Sodowanie w pracach konserwatorskich. Sodowanie to jedna z metod oczyszczania i przygotowywania do dalszych prac konserwatorskich różnego rodzaju zabytków, w tym budynków i pomników.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...