Zalety czyszczenia drewna metodą sodowania

piła leżąca na stosie drewna

Sodowanie to jedna z metod czyszczenia drewnianych powierzchni. Jej przewagą nad innymi jest nie tylko skuteczność, ale i stosunkowo niskie koszty realizacji. Soda pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, pochłania nieprzyjemne zapachy i sprawia, że drewno odzyskuje swój naturalny wygląd. Co ważne, sodowanie drewna jest również metodą całkowicie ekologiczną.

To bezinwazyjna metoda, która w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Stosowane jest podczas renowacji drewna, gdy niezbędne jest szybkie usunięcie zanieczyszczeń, a także starych farb czy lakierów.

Podczas sodowania drewna można oczyścić nawet trudno dostępne miejsca. To ważne, ponieważ z drewna często wykonane są różne zdobione elementy, a także stolarka okienna i drzwiowa, więźba dachowa czy podłogi.

 

Na czym polega sodowanie drewna?

Podczas sodowania nowoczesnymi technikami wysoka szybkość wyrzucanego strumienia czyściwa może osiągać nawet 965 km/h. Prędkość ta jest trzykrotnie większa od tradycyjnych piaskarką. W ten sposób można skutecznie czyścić różnego rodzaju powierzchnie, w tym drewno, bez ryzyka wyrządzenia jakichkolwiek defektów czy uszkodzeń. Co ważne, jest to metoda, która za sprawą efektywności w czyszczeniu i dużej szybkości czyściwa pozwala na bardzo szybką, a jednocześnie oszczędną realizację prac.

Czytaj także: Sodowanie, czyli bezpieczne czyszczenie sodą

Z tego też powodu sodowanie drewnianych domów cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Jest to doskonała alternatywa dla czasochłonnego czyszczenia powierzchni z zastosowaniem wody i gąbki (ten sposób dodatkowo może prowadzić do namnażania się grzybów) czy inwazyjnego piaskowania.

Sodowanie można wykonywać na mokro, ale również na sucho, więc jest to doskonała metoda przygotowania powierzchni drewnianych do późniejszej impregnacji lub malowania. Można w ten sposób czyścić nie tylko powierzchnie znajdujące się na zewnątrz, ale i wewnątrz domów, zabytkowych chatek, kościołów czy innych drewnianych obiektów.

 

Efekty sodowania drewna

Sodowanie drewna przebiega bardzo sprawnie, więc dość szybko można podziwiać zadowalające efekty czyszczenia powierzchni. Po czyszczeniu sodą drewno odzyskuje swój naturalny kolor. Soda usuwa wszelkie, nawet mocne zabrudzenia, a także redukuje ciemny nalot z drewna. Pozwala również usunąć z powierzchni drewnianych wszelkie rodzaje farb i impregnatów.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...