Czy sodowanie jest bezpieczne dla karoserii?

Na czym polega sodowanie?

Sodowanie polega na czyszczeniu określonej powierzchni specjalną maszyną, z której czyściowo jest wyrzucane dużo szybciej, niż ze zwykłej piaskarki. Nie odbija się ono od nawierzchni czyszczonego przedmiotu, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń, rozbijając się na małe cząsteczki. Maszyna skutecznie rozpuszcza brud i pozwala szybko oraz sprawnie pozbyć się zabrudzeń.

 

Dlaczego warto sodować karoserię?

Jednym z bardziej popularnych zastosowań techniki sodowania jest czyszczenie karoserii. Rozpędzona soda, stosowana w trakcie tej metody czyszczenia, skutecznie usuwa farby, lakiery oraz szpachle. Co bardzo ważne dla posiadaczy aut, nie uszkadza ona czyszczonej powierzchni, nie powoduje odkształceń i nie zdziera metalu.

Nie istnieje konieczność demontowania szyb, uszczelek oraz chromowanych elementów. Soda jest rozpuszczalna w wodzie, a także łatwo zmywalna, dlatego nie jest zagrożeniem dla elementów mechanicznych w aucie.

 

Zalety sodowania

Zobacz również: Sodowanie powierzchni aluminiowych

Sodowanie pozwala zaoszczędzić na materiale czyszczącym, a także pozbyć się uporczywych zabrudzeń, wobec których pozostałe metody są bezsilne. Metoda ta jest łatwa i nie powoduje skutków ubocznych.

W procesie sodowania możemy ponadto wykorzystać czyściwa o różnej granulacji, takie jak soda oczyszczona lub szkło granulowane. Usuniemy nawet najmniejsze zabrudzenia i stworzymy powierzchnię pod malowanie. W końcu sodowanie jest bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla osób go wykonujących, gdyż eliminuje ryzyko wystąpienia pylicy.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...