Sodowanie powierzchni aluminiowych

Piaskowanie lub próba samodzielnego doprowadzenia aluminiowych powierzchni do fabrycznego stanu może okazać się niemożliwa lub skutkować uszkodzeniami. Za najbezpieczniejszy sposób czyszczenia aluminium uznaje się sodowanie, które nie ingeruje w strukturę materiału. Soda oczyszczona pod zwiększonym ciśnieniem jest rozpylana i rozbija się o czyszczoną powierzchnię. W ten sposób delikatnie usuwa wierzchnią warstwę zanieczyszczeń bez odkształcenia i zniszczenia struktury wrażliwego materiału.

Zobacz również: czyszczenie karoserii

 

Sodowanie felg aluminiowych – czy warto?

Sodowanie bardzo często wykorzystuje się do renowacji felg aluminiowych. Te pokryte farbą mogą z czasem ulegać odpryskom, tracąc na swojej atrakcyjności. Poza tym felgi niezabezpieczone powłoka antykorozyjną, w krótkim czasie niszczeją i tracą właściwości nośne.

Dostosowując parametry sodowania do wymagań powierzchni możliwe jest zdjęcie wierzchniej warstwy farby i przygotowanie felg do nałożenia nowej powłoki ochronnej. W ten sposób felgi poddane renowacji mogą służyć jeszcze przez długi czas właścicielowi bez konieczności wymiany ich na nowe. Pełne oczyszczanie aluminiowych felg trwa średnio od 15 do 20 minut. Jest to zabieg szybki, a efekty niemal natychmiast widoczne są gołym okiem. Sodowanie felg aluminiowych jest także dobrym i tanim sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu auta i podniesienie jego wartości rynkowej przed sprzedażą.

Czytaj więcej: Zastosowanie metody sodowania w motoryzacji

Sodablast24 oferuje sodowanie felg w Warszawie a atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie, a wykonywane przez nas usługi od lat satysfakcjonują naszych klientów.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...