Sodowanie sposobem na drugie życie felg.

Tradycyjne metody

Do klasycznych metod naprawy felg należą:

  • prostowanie
  • spawanie
  • toczenie

Prostowanie felg należy wykonać, jeśli doszło do ich skrzywienia. Polega ono na zamocowaniu felgi na maszynie na odpowiednio dobranych krążkach. W trakcie pracy maszyny felga jest podgrzewana w celu jej uelastycznienia i zapobiegnięciu jej pęknięcia, a na koniec jest czyszczona i zamalowywana w miejscu podgrzewania. Spawanie, za pomocą metody TIG, stosuje się w przypadku występowania ubytków lub pęknięć. Najlepszą metodą, będzie metoda TIG. Ostatnią z metod naprawy felg jest ich toczenie, polegające na obróbce frontu lub rantu felgi przy użyciu noża skrawającego.

 

A może sodowanie?

Aby jednak dać naszym felgom drugie życie i sprawić, aby wyglądały jak nowe, najlepiej jest zastosować zabieg sodowania felg.

Sodowanie to zabieg, polegający na czyszczeniu określonej powierzchni specjalną maszyną. Z tego typu maszyn czyściowo jest wyrzucane dużo szybciej, niż ze zwykłej piaskarki.

Co więcej, nie odbija się ono od nawierzchni czyszczonego przedmiotu, nie powodując uszkodzeń, a jedynie rozbijając się na małe cząsteczki. Maszyna skutecznie rozpuści brud i powali szybko oraz sprawnie pozbyć się zabrudzeń.

Zobacz również: Czy sodowanie jest bezpieczne dla karoserii?

Co bardzo ważne, sodowanie doskonale poradzi sobie także z felgami aluminiowymi.

Z usług sodowania możemy także skorzystać, niezależnie od umiaru zabrudzeń danej felgi. Rozpędzona soda bowiem skutecznie usuwa nawet najbardziej uciążliwe zanieczyszczenia, takie jak farby, lakiery oraz szpachle. Nie uszkadza czyszczonej powierzchni, nie powoduje odkształceń i nie zdziera powłoki. Metoda ta jest łatwa i nie pozostawia bez skutków ubocznych.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...