Zastosowanie metody sodowania w motoryzacji

błyszczący samochód po zabiegu sodowania

Sodowanie w motoryzacji, czyli skuteczne i bezpieczne czyszczenie pojazdów

W motoryzacji technika sodowania znajduje zastosowanie przy czyszczeniu powłok lakierniczych karoserii samochodowych nowszych i starszych modeli. Sprawdza się również podczas usuwania zanieczyszczeń z innych elementów związanych z motoryzacją. Doceniana jest nie tylko jej skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Wykonując sodowanie nie ma ryzyka ewentualnych zniszczeń powłoki lakierniczej jak w przypadku innych metod czyszczenia, np. piaskowana. Z tego też powodu ta metoda zalecana jest szczególnie w przypadku delikatnych powierzchni, np. samochodów zabytkowych lub ich podzespołów.

Zobacz także: Czy powierzchnie szklane mogą podlegać sodowaniu?

Sodowanie nie powoduje również zginania materiału czy nagrzewania się powierzchni. Jest również bezpieczne dla elementów pojazdu wykonanych ze szkła, plastiku czy gumy (w tym przede wszystkim uszczelek). To znacznie skraca czas realizacji usług, ponieważ odpada konieczność zdemontowania najdelikatniejszych elementów z pojazdu.

Oprócz sodowania karoserii wykonuje się również sodowanie poszczególnych części motoryzacyjnych czy felg.

 

Sodowanie przed lakierowaniem pojazdu

Sodowanie wykonywane jest również przed ponownym lakierowaniem pojazdu. W tym celu przed przystąpieniem do lakierowania należy precyzyjnie usunąć wszelkie uszczerbki lakiernicze oraz dokładnie oczyścić powierzchnię. Dopiero po usunięciu starej powłoki lakierniczej można nakładać na surowy metal nową. Do tej pory zwykle wykonywano piaskowanie, które jednak wiązało się ze sporym ryzykiem uszkodzenia metalu. Obecnie możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli sodowania. Sodowanie to metoda nieinwazyjna. Umożliwia usunięcie powłoki lakierniczej bez uszkadzania natryskiwanej powierzchni. Co więcej, po sodowaniu metal jest odpowiednio przygotowany pod malowaniem, więc nie trzeba wykonywać kolejnych czynności przygotowawczych.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...