Sodowanie, czyli bezpieczne czyszczenie sodą

pracownik na budowie

Soda oczyszczona (NaHCO3) nieorganiczny związek chemiczny o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystywana jest m.in. do czyszczenia różnorodnych powierzchni, w tym elewacji mieszkań. Czyszczenie sodą jest bardzo bezpieczną, ekologiczną i skuteczną metodą, która zdobywa sobie coraz liczniejsze grono zwolenników.

 

Korzyści z czyszczenia sodą

Soda posiada pH lekko zasadowa, dlatego też jest całkowicie bezpieczna dla czyszczonych powierzchni, w tym przede wszystkim metalowych, ponieważ nie przyczynia się do powstawania korozji. Co więcej, podczas czyszczenia cząsteczki sody nie powodują nagrzewania, więc nie ma obaw o ewentualne odkształcenia powierzchni czy też odbarwienia. Często wykorzystywana jest w przypadku konieczności doczyszczenia obiektów, w przypadku których nie można zastosować innych powszechnie stosowanych czyściw. Czyszczenie sodą to całkowicie ekologiczna metoda, nie wykazuje żadnego niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne czy zdrowie człowieka.

Najważniejsza jest jednak skuteczność czyszczenia sodą. Wykorzystywane jest do tego specjalne urządzenie, które wyrzuca cząsteczki sody z prędkością 965km/h, co zapewnia bardzo precyzyjne, dokładne i solidne usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń, nie powodując przy tym żadnych szkód.

Sodowanie jest całkowicie bezpieczne zarówno dla operatora, jak i otoczenia. Pozostałości sody można z łatwością spłukać wodą, nie obawiając się o ewentualne skażenie środowiska, jak to bywa w przypadku większości detergentów stosowanych do mocnych zabrudzeń.

Czytaj więcej: Korzyści ekonomiczne wynikające z sodowania

Czyszczenie sodą może być wykonane przez profesjonalną firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz fachową kadrą. Tą metodą czyszczone są m.in. elewacje domów i obiektów publicznych, ogrodzenia, kostka brukowa, elementy stalowe, karoserie samochodowe. Co ważne, może być zastosowana również w przypadku specyficznych powierzchni, wymagających szczególnie delikatnego podejścia. Ceny usług czyszczenia sodą są bardzo przystępne, chociaż soda nie należy do najtańszych czyściw. Koszty są jednak zoptymalizowane za sprawą niezawodnego urządzenia, które zdecydowanie skraca czas realizowania prac.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...