Sodowanie - sposób na odnowioną elewację domu

odnawianie elewacji domu

Z czasem elewacje budynków tracą swój pierwotny atrakcyjny wygląd przez osadzające się na nich zabrudzenia, kurz, błoto, a także różnorodne mikroorganizmy w postaci grzybów i pleśni. Konieczne jest wówczas wykonanie ich gruntownego czyszczenia. Skuteczną metodą na szybkie i bezpieczne czyszczenie elewacji jest sodowanie.

 

Główne przyczyny zabrudzeń na elewacji

Przyczyny zabrudzonej i niszczejącej elewacji są różne, ponieważ każdego dnia oddziałują na nie wielorakie czynniki. Przede wszystkim na elewacjach osadza się kurz, pyły i brud w postaci błota, zacieków, ptasich odchodów itp. Teoretycznie takie zabrudzenia można stosunkowo szybko usunąć, wykorzystując wodę pod ciśnieniem. Dodatkowo można zastosować odpowiednie szczotki czy detergenty. Nie mniej jednak nawet takie zanieczyszczenia mogą tworzyć trudne do usunięcia plamy i odbarwienia, które znacznie obniżają estetykę elewacji.

 

Dla wyglądu elewacji niebezpieczne są również różnego rodzaju grzyby i pleśnie, które rozwijają się na ścianach budynków. Powodują one niszczenie struktury elewacji, a dodatkowo mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie mieszkańców, wpływając na układ oddechowy czy wywołując alergie. Grzyby i pleśnie najszybciej pojawiają się na elewacjach domów zlokalizowanych w pobliżu lasów, rzek, jezior czy innych podmokłych terenów, a więc w środowisku o wysokim poziomie wilgotności powietrza i podłoża. Mikroorganizmy chętnie osadzają się również na ścianach budynków, które są czyszczone zbyt rzadko.

 

Jak skutecznie wyczyścić elewację?

Czytaj więcej: Najczęstsze źródła zanieczyszczeń elewacji?

Jedną z metod na usunięcie z elewacji wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz przywrócenie jej estetycznego wyglądu jest sodowanie. I w tym przypadku zapewne bardzo wiele osób zastanawia się, czym właściwie jest sodowanie. Śpieszymy z wyjaśnieniami!

Sodowanie to nowoczesny sposób na czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, w tym elewacji. Innowacyjność tej technologii polega na bardzo szybkim, a jednocześnie bezpiecznym usuwaniu z nawierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń. W ten sposób można więc skutecznie umyć elewację bez obaw o jej uszkodzenie. Co więcej, jest to oszczędna i ekologiczna firma usuwania zabrudzeń z powierzchni.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...