Co można poddawać sodowaniu?

Sodowanie, czyli technika czyszczenia powierzchni za pomocą sodowania, zyskuje coraz większą popularność w różnych dziedzinach przemysłu. Dzięki swojej skuteczności i delikatności, metoda ta pozwala na usuwanie zabrudzeń i zanieczyszczeń z wielu rodzajów materiałów. 

 

Sodowanie elementów metalowych

Elementy metalowe są często narażone na korozję, rdzę czy osadzanie się zabrudzeń. Sodowanie jest doskonałą metodą do usuwania tych zanieczyszczeń, jednocześnie nie uszkadzając struktury metalu. Technika ta sprawdza się zarówno w przypadku stali nierdzewnej, jak i aluminium czy mosiądzu. Dzięki sodowaniu można przywrócić pierwotny wygląd i funkcjonalność elementów metalowych, takich jak maszyny przemysłowe, konstrukcje stalowe czy pojazdy.

 

Czyszczenie powierzchni drewnianych

Drewno jest materiałem naturalnym, który z biegiem czasu ulega degradacji pod wpływem czynników atmosferycznych oraz mikroorganizmów. Sodowanie drewna pozwala na delikatne usunięcie warstwy zniszczonego drewna, nie uszkadzając przy tym jego struktury. Metoda ta jest szczególnie przydatna w przypadku renowacji mebli, konstrukcji drewnianych czy elementów wystroju wnętrz.

 

Usuwanie graffiti i farb

Sodowanie to skuteczne narzędzie w walce z niechcianymi malunkami czy napisami na ścianach budynków. Dzięki delikatnemu działaniu, metoda ta pozwala na usunięcie warstwy farby bez uszkodzenia powierzchni. Sodowanie sprawdza się zarówno w przypadku betonu, jak i cegieł czy kamienia, a także na powierzchniach metalowych czy szklanych.

 

Czyszczenie powierzchni szklanych

Szkło jest materiałem delikatnym i łatwo ulegającym zarysowaniom. Sodowanie pozwala na skuteczne czyszczenie powierzchni szklanych bez ryzyka ich uszkodzenia. Metoda ta sprawdza się w przypadku szyb samochodowych, okien budynków, luster czy elementów szklanych stosowanych w przemyśle.

 

Oczyszczanie powierzchni kamiennych i ceglanych

Kamień i cegła są materiałami często stosowanymi w budownictwie oraz architekturze krajobrazu. Sodowanie pozwala na usuwanie zabrudzeń, osadów czy porostów z tych powierzchni, przywracając im estetyczny wygląd. Technika ta może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, a także przy renowacji zabytkowych obiektów.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...