Na czym polega sodowanie karoserii?

Sodowanie karoserii to innowacyjna technika renowacji pojazdów, która zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli samochodów. Dzięki niej, można skutecznie usunąć korozję, farbę czy inne zabrudzenia, przywracając karoserii dawną świetność.

 

Proces sodowania karoserii

Sodowanie karoserii to proces polegający na oczyszczaniu powierzchni pojazdu za pomocą specjalnej substancji – sody oczyszczonej. W trakcie tego procesu, soda jest rozpylana na powierzchnię karoserii pod dużym ciśnieniem, co pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i przywrócenie pierwotnego wyglądu. Jest to metoda delikatniejsza niż piaskowanie czy szkiełkowanie, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń powłoki lakierniczej ani samej konstrukcji pojazdu.

 

Zalety sodowania karoserii

Sodowanie karoserii ma wiele zalet, które przyciągają do tej metody coraz więcej osób. Po pierwsze, jest to proces ekologiczny, gdyż soda oczyszczona jest substancją nietoksyczną i biodegradowalną. Po drugie, sodowanie pozwala na dokładne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów zabytkowych czy sportowych. Po trzecie, metoda ta jest szybka i wydajna, co sprawia, że może być stosowana zarówno przez profesjonalne warsztaty, jak i amatorów.

 

Przygotowanie do sodowania karoserii

Przed przystąpieniem do sodowania karoserii, należy odpowiednio przygotować samochód. W pierwszej kolejności trzeba zdjąć wszystkie elementy, które mogą ulec uszkodzeniu podczas procesu, takie jak szyby, lampy czy plastikowe części. Następnie warto zabezpieczyć miejsca, których nie chcemy sodować, na przykład za pomocą taśmy malarskiej. Warto również pamiętać o właściwym przygotowaniu samej sody – powinna być ona sucha i czysta, aby zapewnić najlepsze efekty.

 

Sprzęt do sodowania karoserii

Do przeprowadzenia procesu sodowania karoserii potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Podstawowym elementem jest maszyna sodująca, która pozwala na precyzyjne rozpylenie sody oczyszczonej pod odpowiednim ciśnieniem. Ponadto warto zaopatrzyć się w odpowiednią maskę ochronną oraz rękawice, które zapewnią bezpieczeństwo podczas pracy.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...