Metody czyszczenia elewacji i ich charakterystyka

Wśród różnych metod czyszczenia elewacji, sodowanie wyłania się jako jedna z najbardziej efektywnych i przyjaznych dla środowiska. Poznajmy bliżej tę innowacyjną technikę oraz inne popularne metody utrzymania elewacji w nienagannym stanie.

 

Sodowanie — co to jest i jak działa?

Sodowanie, znane również jako piaskowanie na mokro, to proces czyszczenia powierzchni za pomocą strumienia wody zmieszanej z sodą oczyszczoną (wodorowęglanem sodu). Metoda ta jest szczególnie skuteczna w usuwaniu zabrudzeń, takich jak naloty, rdza, farby czy graffiti, nie powodując uszkodzeń struktury elewacji. 

Wśród najważniejszych zalet sodowania można wymienić przede wszystkim jego delikatność w stosunku do czyszczonej powierzchni. W przeciwieństwie do innych metod, takich jak piaskowanie czy mycie ciśnieniowe, sodowanie nie powoduje uszkodzeń struktury elewacji ani nie pozostawia śladów na materiałach. Jest to szczególnie istotne w przypadku zabytkowych budynków, gdzie zachowanie oryginalnych detali architektonicznych jest priorytetem.

Sodowanie jest również efektywne w przypadku trudno dostępnych miejsc, takich jak zakamarki czy złożone detale architektoniczne. Dzięki temu można osiągnąć idealnie czystą powierzchnię bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi czy technik.

 

Inne metody czyszczenia elewacji

Mycie ciśnieniowe polega na usuwaniu zabrudzeń za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Jest to skuteczna metoda w przypadku łatwych do usunięcia zanieczyszczeń, jednak może powodować uszkodzenia powierzchni, szczególnie w przypadku delikatnych materiałów.

Piaskowanie to proces czyszczenia elewacji za pomocą strumienia piasku. Jest to metoda bardziej agresywna niż sodowanie i może prowadzić do uszkodzeń struktury elewacji. Stosuje się ją głównie w przypadku silnych zabrudzeń oraz przy użyciu odpornych materiałów.

Środki chemiczne są często stosowane jako dodatek do innych metod czyszczenia, takich jak mycie ciśnieniowe czy sodowanie. Użycie odpowiednich preparatów pozwala na skuteczniejsze usuwanie trudnych do usunięcia zabrudzeń, takich jak farby czy graffiti. Należy jednak pamiętać, że niektóre środki chemiczne mogą być szkodliwe dla środowiska oraz powodować alergie czy podrażnienia skóry.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...