Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem sodowania karoserii?

Sodowanie karoserii to jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia i przygotowania powierzchni samochodowej przed malowaniem czy renowacją. Proces ten polega na usuwaniu warstwy rdzy, starej farby czy zabrudzeń za pomocą strumienia sodu biwakowego pod ciśnieniem. Zanim jednak przystąpimy do sodowania karoserii, warto poznać kilka kluczowych informacji dotyczących tego procesu.

 

Zalety i wady sodowania karoserii

Sodowanie karoserii ma wiele zalet, które przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i amatorów renowacji pojazdów. Przede wszystkim jest to metoda nieinwazyjna i ekologiczna, która nie powoduje uszkodzeń powierzchni ani nie wpływa negatywnie na środowisko. Sodowanie pozwala na precyzyjne usunięcie rdzy i innych zanieczyszczeń, nawet z trudno dostępnych miejsc. Ponadto, dzięki temu procesowi, przygotowana powierzchnia staje się idealna do nałożenia nowej warstwy farby czy lakieru.

Jednakże sodowanie karoserii ma również swoje wady. Przede wszystkim jest to metoda czasochłonna i wymagająca specjalistycznego sprzętu, co może generować dodatkowe koszty. Ponadto nieodpowiednie wykonanie sodowania może prowadzić do uszkodzeń powierzchni karoserii, dlatego warto zlecić ten proces profesjonalistom.

 

Przygotowanie samochodu do sodowania

Przed przystąpieniem do sodowania karoserii, należy prawidłowo przygotować samochód. Przede wszystkim trzeba oczyścić pojazd z wszelkich zabrudzeń oraz zdjąć wszystkie elementy, które mają zostać poddane sodowaniu. Należy również upewnić się, że wszystkie otwory i szczeliny są dobrze zakryte, aby uniknąć przedostawania się sodu do wnętrza pojazdu. W przypadku niektórych modeli samochodów konieczne może być również demontaż silnika lub innych podzespołów.

 

Bezpieczeństwo podczas sodowania

Sodowanie karoserii to proces, który wymaga zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim, osoba wykonująca sodowanie powinna być wyposażona w odpowiednią odzież ochronną, taką jak kombinezon, rękawice czy maska przeciwpyłowa. Ponadto warto pamiętać o właściwym wentylowaniu pomieszczenia, w którym odbywa się sodowanie, aby uniknąć wdychania pyłu sodowego.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...