Gdzie stosuje się sodowanie aluminium?

Sodowanie aluminium to technika, która zyskuje coraz większą popularność w różnych gałęziach przemysłu. Polega ona na usuwaniu powierzchniowych warstw materiału oraz oczyszczaniu go za pomocą specjalnego strumienia sodu. 

 

Przemysł motoryzacyjny

W przemyśle motoryzacyjnym sodowanie aluminium jest szeroko stosowane do renowacji i konserwacji elementów pojazdów. Dzięki tej metodzie można skutecznie usunąć korozję, farbę czy inne zabrudzenia z felg, silników czy innych części samochodowych. Sodowanie pozwala na przywrócenie pierwotnego wyglądu aluminium, co jest szczególnie ważne w przypadku renowacji samochodów zabytkowych.

 

Przemysł lotniczy

W przemyśle lotniczym sodowanie aluminium stosuje się do oczyszczania i przygotowywania powierzchni podczas napraw i konserwacji samolotów. Ze względu na swoją delikatność, ta metoda nie powoduje uszkodzeń strukturalnych ani zmiany właściwości mechanicznych materiału. Sodowanie jest również wykorzystywane do usuwania farb i powłok ochronnych, co pozwala na dokładne sprawdzenie stanu powierzchni i wykrycie ewentualnych uszkodzeń.

 

Przemysł budowlany

W budownictwie sodowanie aluminium jest wykorzystywane do renowacji i konserwacji elewacji budynków, balustrad czy okien. Ta metoda pozwala na skuteczne usunięcie zabrudzeń, osadów czy farb, przywracając tym samym estetyczny wygląd elementów aluminiowych. Sodowanie jest również stosowane do oczyszczania konstrukcji stalowych przed malowaniem lub pokrywaniem powłoką ochronną.

 

Przemysł stoczniowy

W stoczniach sodowanie aluminium jest wykorzystywane do oczyszczania kadłubów statków oraz innych konstrukcji aluminiowych. Ta metoda pozwala na szybkie i dokładne usunięcie osadów, rdzy czy farb, co jest niezbędne przed przeprowadzeniem napraw czy malowania. Sodowanie jest również stosowane do oczyszczania śrub i innych elementów mocujących.

 

Przemysł elektroniczny

W przemyśle elektronicznym sodowanie aluminium jest stosowane do oczyszczania obudów urządzeń oraz elementów konstrukcyjnych. Dzięki tej metodzie można skutecznie usunąć zabrudzenia czy resztki kleju, które mogą wpływać na właściwe funkcjonowanie urządzeń. Sodowanie jest również wykorzystywane do przygotowywania powierzchni przed nanoszeniem powłok ochronnych czy malowania.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...