Na czym polega sodowanie aluminium?

Sodowanie aluminium to innowacyjny proces czyszczenia i przygotowywania powierzchni z wykorzystaniem rozpylonych cząstek wodorowęglanu sodu, znanego również jako soda oczyszczona. 

 

Sodowanie aluminium to specjalistyczna metoda, która polega na użyciu maszyny sodującej do strumieniowego nanoszenia drobnych cząstek sody na powierzchnię aluminium. Wodorowęglan sodu jest miękki, nieinwazyjny i nie powoduje zarysowań czy uszkodzeń powierzchni aluminium. Dzięki temu można osiągnąć jednolite i precyzyjne oczyszczenie.

 

Zalety sodowania aluminium

W porównaniu do innych metod czyszczenia, takich jak piaskowanie czy szlifowanie, sodowanie aluminium posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest bezpieczniejsze dla środowiska oraz użytkowników, gdyż soda oczyszczona jest substancją nietoksyczną i biodegradowalną. Ponadto sodowanie aluminium pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, takich jak tłuszcze, farby, kleje czy rdza, bez narażenia powierzchni na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu metoda ta jest często wykorzystywana w renowacji zabytkowych przedmiotów oraz konserwacji pojazdów.

 

Szerokie zastosowanie sodowania aluminium

Sodowanie aluminium znajduje zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu i warsztatów, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, stoczniach, przemyśle chemicznym czy elektrotechnicznym. Technologia ta jest powszechnie stosowana do oczyszczania silników, felg aluminiowych, elementów karoserii samochodowej czy części maszyn. Sodowanie jest również idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się produkcją i konstrukcją różnych wyrobów z aluminium, takich jak konstrukcje reklamowe, meble ogrodowe czy balustrady.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...