Na czym polega sodowanie aluminium?

 

Sodowanie aluminium to specjalistyczna metoda, która polega na użyciu maszyny sodującej do strumieniowego nanoszenia drobnych cząstek sody na powierzchnię aluminium. Wodorowęglan sodu jest miękki, nieinwazyjny i nie powoduje zarysowań czy uszkodzeń powierzchni aluminium. Dzięki temu można osiągnąć jednolite i precyzyjne oczyszczenie.

 

Zalety sodowania aluminium

W porównaniu do innych metod czyszczenia, takich jak piaskowanie czy szlifowanie, sodowanie aluminium posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest bezpieczniejsze dla środowiska oraz użytkowników, gdyż soda oczyszczona jest substancją nietoksyczną i biodegradowalną. Ponadto sodowanie aluminium pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, takich jak tłuszcze, farby, kleje czy rdza, bez narażenia powierzchni na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu metoda ta jest często wykorzystywana w renowacji zabytkowych przedmiotów oraz konserwacji pojazdów.

 

Szerokie zastosowanie sodowania aluminium

Sodowanie aluminium znajduje zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu i warsztatów, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, stoczniach, przemyśle chemicznym czy elektrotechnicznym. Technologia ta jest powszechnie stosowana do oczyszczania silników, felg aluminiowych, elementów karoserii samochodowej czy części maszyn. Sodowanie jest również idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się produkcją i konstrukcją różnych wyrobów z aluminium, takich jak konstrukcje reklamowe, meble ogrodowe czy balustrady.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...