Jakie są zalety sodowania aluminium

Sodowanie aluminium to proces technologiczny polegający na oczyszczaniu powierzchni elementów aluminiowych za pomocą strumienia sody oczyszczonej. Sodowanie stosowane jest nie tylko w przypadku aluminium, ale również w przemyśle stalowym czy motoryzacyjnym. 

Sodowanie jest uznawane za jedną z bardziej ekologicznych metod czyszczenia powierzchni. Soda oczyszczona, używana jako materiał ścierny, jest substancją nietoksyczną i biodegradowalną, co oznacza, że nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Dzięki temu, firmy stosujące sodowanie mogą dbać o swój wizerunek jako przedsiębiorstwa przyjazne środowisku.

 

Delikatność dla powierzchni

W przeciwieństwie do agresywniejszych metod czyszczenia, takich jak piaskowanie, sodowanie nie uszkadza struktury czyszczonego materiału. Soda oczyszczona jest miękka, co sprawia, że nie powoduje zarysowań ani odkształceń na powierzchni aluminium. Dzięki temu proces ten jest szczególnie odpowiedni dla delikatnych elementów, takich jak elementy samochodów, maszyn przemysłowych czy precyzyjnych narzędzi.

Sodowanie aluminium pozwala na efektywne usunięcie farb, powłok ochronnych czy korozji bez uszkodzenia samego materiału. Sodowanie jest więc szczególnie polecane podczas renowacji czy przygotowywania powierzchni do kolejnych etapów obróbki.

 

Oszczędność czasu i wysiłku

Proces sodowania jest znacznie szybszy niż inne metody czyszczenia powierzchni. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, takich jak pistolety do sodowania czy kompresory, możliwe jest jednoczesne oczyszczanie dużych powierzchni w krótkim czasie. Ponadto sodowanie nie wymaga użycia dodatkowych środków chemicznych czy intensywnego szorowania. 

Sodowanie aluminium może być stosowane w różnych branżach i zastosowaniach, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny, budowlany czy elektrotechniczny.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...