Jak wyczyścić elewację z porostów i wykwintów?

Porosty, grzyby i wykwity to wynik naturalnej ekspozycji budynku na deszcz czy zanieczyszczenie powietrza. Pozbycie się tych nieestetycznych plam może być trudnym zadaniem, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest sodowanie.

 

Sodowanie – metoda czyszczenia elewacji

Sodowanie (inaczej piaskowanie) to metoda czyszczenia elewacji, która polega na usuwaniu zabrudzeń za pomocą specjalistycznej maszyny i środka ściernego, którym jest soda oczyszczona. Maszyna ta generuje potężny strumień powietrza, dzięki któremu cząstki sody uderzają w powierzchnię elewacji z dużą siłą, usuwając porosty, grzyby i wykwity. To bardzo efektywna metoda, która pozwala przywrócić elewację do pierwotnego stanu.

 

Zalety sodowania elewacji

Jedną z najważniejszych zalet sodowania jest możliwość zastosowania tej metody na wielu rodzajach powierzchni. Dzięki regulacji ciśnienia można użyć jej zarówno do czyszczenia delikatnych materiałów, jak cegła czy kamień, jak i twardych elewacji wykonanych z betonu czy tynku. Sodowanie jest uniwersalnym rozwiązaniem dla różnych rodzajów budynków.

Kolejną zaletą sodowania jest jego ekologiczność. Soda jest całkowicie naturalna i biodegradowalna, co sprawia, że metoda ta nie zanieczyszcza środowiska podczas pracy ani nie wpływa negatywnie na roślinność wokół budynku. Ponadto soda  ma właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze, dzięki czemu poradzi sobie z utrzymaniem elewacji w czystości bez konieczności użycia dodatkowych środków chemicznych.

Sodowanie pozwala również na skuteczne usunięcie porostów i grzybów, które mogą być przyczyną powstawania wilgoci wewnątrz budynków. Po zastosowaniu tej metody elewacja jest wolna od szkodliwych mikroorganizmów i chroniona przed ich dalszym rozwojem.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...