Czy myjka ciśnieniowa wystarczy, by usunąć graffiti z elewacji budynku?

Myjka ciśnieniowa wykorzystuje silny strumień wody pod wysokim ciśnieniem, aby oczyścić powierzchnię z zabrudzeń. W przypadku graffiti może okazać się skuteczna, jeśli zostanie użyta bezpośrednio po jego wykonaniu i przy użyciu odpowiednich środków chemicznych. Niestety, im starsze jest graffiti, tym trudniej jest je usunąć za pomocą myjki ciśnieniowej. Warto również pamiętać, że myjka ciśnieniowa może uszkodzić elewację budynku lub spowodować dodatkowe zabrudzenia, jeśli zostanie użyta nieprawidłowo.

 

Czyszczenie sodą – alternatywne rozwiązanie

Czyszczenie sodą, inaczej nazywane piaskowaniem na mokro, to metoda, która pozwala na skuteczne usuwanie graffiti z elewacji budynków. Technika ta polega na użyciu specjalnej mieszanki wody i sody oczyszczonej, która jest natryskiwana na powierzchnię pod wysokim ciśnieniem. Soda oczyszczona działa tutaj jako środek ścierny, który usuwa niechciane malunki bez uszkodzenia elewacji.

Dlaczego warto wybrać czyszczenie sodą zamiast myjki ciśnieniowej? Przede wszystkim ze względu na większą skuteczność. Czyszczenie sodą pozwala usunąć graffiti nawet wtedy, gdy jest ono już dawno wyschnięte i przylega mocno do powierzchni. Ponadto ta metoda jest bardziej delikatna dla elewacji — soda oczyszczona nie powoduje tak dużego uszkodzenia materiału, jak piasek czy szkło używane w klasycznym piaskowaniu.

Czyszczenie sodą może być także wykorzystane do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń, takich jak pleśń, grzyb czy rdza. Dzięki temu właściciele budynków mają do dyspozycji kompleksowe rozwiązanie, które pozwala zadbać o estetykę i trwałość elewacji.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...