Jakie środki chemiczne wykorzystać do mycia elewacji?

Czyszczenie elewacji pozwala na usunięcie zabrudzeń i zabezpieczenie jej przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wśród różnorodnych metod czyszczenia elewacji, jedną z najbardziej skutecznych i coraz popularniejszych jest sodowanie — jest to proces polegający na usuwaniu zabrudzeń z powierzchni elewacji za pomocą środków chemicznych zawierających wodorowęglan sodu. Sól ta znana jest również jako soda oczyszczona czy soda kuchenka, a jej cechy oraz właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się w roli środka czyszczącego. 

 

Sodowanie można przeprowadzić za pomocą specjalistycznych urządzeń, które równomiernie rozpylają sól sodową na powierzchni elewacji. Ta metoda czyszczenia elewacji umożliwia szybkie i skuteczne usunięcie zarówno drobnych zabrudzeń, takich jak kurz czy osad związany z działaniem wiatru i deszczu, jak również większych zanieczyszczeń, takich jak glony, porosty czy resztki farby. Warto jednak pamiętać, że sodowanie jest metodą czyszczenia wymagającą odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy technicznej, dlatego też najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom.

 

Jakie środki chemiczne stosuje się przy sodowaniu?

Środki chemiczne stosowane do sodowania są zazwyczaj przygotowywane na bazie wodorowęglanu sodu, lecz można również spotkać preparaty z dodatkiem innych substancji czyszczących, takich jak np. alkohole czy chlorki. Kluczowe jest jednak stosowanie środków bezpiecznych dla zdrowia ludzi oraz dla środowiska. Przed wyborem konkretnego preparatu warto sprawdzić jego skład oraz informacje od producenta na temat zastosowania.

Przykładem takiego środka chemicznego jest SodaBlast, który swoje właściwości czyszczące zawdzięcza wysokiemu stężeniu wodorowęglanu sodu. SodaBlast jest biodegradowalny i nie wpływa negatywnie na otoczenie, a jednocześnie skutecznie radzi sobie z różnorodnymi zabrudzeniami. Stosowany jest zarówno w przypadku elewacji wykonanych z tynku, betonu, cegły, kamienia, drewna, jak i metalu.

Przy wyborze środków chemicznych do sodowania ważne jest również zwrócenie uwagi na ich właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. To szczególnie istotne, gdy elewacja jest porośnięta glonami czy pleśnią. W takim przypadku można zastosować preparaty o podwójnym działaniu – czyszczącym oraz zabezpieczającym przed rozwojem mikroorganizmów na elewacji.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...