Jakie czynniki wpływają na stopień zabrudzenia ścian?

Za utrzymaniem każdego budynku stoi konieczność regularnego czyszczenia elewacji. Sodowanie stało się jedną z najbardziej popularnych metod pozbywania się zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Jakie są główne czynniki wpływające na stopień zabrudzenia ścian? Czy sodowanie jest jedyną metodą, która gwarantuje skuteczne usunięcie wszelkich plam i zanieczyszczeń? 

 

Czynniki wpływające na stopień zabrudzenia ścian

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na stopień zabrudzenia ścian są warunki atmosferyczne. Deszcze, śnieg, silne wiatry czy promieniowanie słoneczne wpływają na elewację, powodując jej stopniowe niszczenie i przyczyniając się do gromadzenia się zabrudzeń. W Polsce klimat jest umiarkowany, co oznacza, że elewacje budynków są narażone na różnorodne warunki pogodowe przez cały rok, a co za tym idzie – na ich skutki.

Drugi istotny czynnik to zanieczyszczenia powietrza. W dużych miastach, gdzie występuje wysoki poziom smogu, ściany budynków brudzą się znacznie szybciej niż w rejonach o czystszym powietrzu. Zanieczyszczenia te, osiadając na elewacjach, przyczyniają się do gorszego wyglądu budynków.

Roślinność oraz zwierzęta również mają wpływ na stopień zabrudzenia ścian. Drzewa i krzewy rosnące w pobliżu budynków mogą pozostawiać na elewacjach plamy z żywicy czy pyłek kwiatowy. Ptaki i owady również mogą przyczyniać się do zabrudzeń, pozostawiając swoje ekskrementy lub resztki pokarmu.

 

Sodowanie jako skuteczna metoda czyszczenia elewacji

Sodowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia elewacji. Działa zarówno na twardych, jak i miękkich powierzchniach, dzięki czemu można je stosować w przypadku różnych materiałów elewacyjnych. Sodowanie pozwala na usuwanie takich zabrudzeń, jak: osady atmosferyczne, smog, zaschnięta żywica czy resztki farby. Ponadto jest to metoda przyjazna dla środowiska, gdyż nie wykorzystuje szkodliwych substancji chemicznych.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...