Mycie elewacji: samodzielnie czy przy pomocy specjalistów?

Sodowanie to proces, polegający na usuwaniu zabrudzeń i zanieczyszczeń z powierzchni elewacji za pomocą strumienia piasku zmieszanego z wodą i sodą. Ten innowacyjny sposób mycia elewacji ma wiele zalet, takich jak: skuteczność, brak konieczności stosowania środków chemicznych oraz możliwość dopasowania siły strumienia do rodzaju powierzchni.

 

Profesjonalne mycie elewacji — za i przeciw

Zlecając czyszczenie elewacji specjalistom, mamy pewność, że zostanie ono przeprowadzone w sposób profesjonalny, zgodny z obowiązującymi standardami oraz wykorzystując odpowiedni sprzęt. Eksperci z zakresu sodowania posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby poradzić sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń i powierzchniami — od delikatnych tynków po beton czy cegłę. Na korzyść zlecenia usługi specjalistom przemawia również oszczędność czasu oraz wygoda. Profesjonaliści zajmą się wszystkim — od przygotowania elewacji, przez wykonanie sodowania, po sprzątanie terenu po zabiegu.

Warto jednak pamiętać, że profesjonalne mycie elewacji to kosztowna inwestycja. Wydatek ten można jednak uzasadnić faktem, że dobrze wykonane sodowanie może przyczynić się do wydłużenia żywotności elewacji oraz poprawy jej wyglądu.

 

Samodzielne mycie elewacji, czy zatrudnienie fachowców?

Wybór między samodzielnym myciem elewacji a zlecaniem tego zadania specjalistom zależy od indywidualnych preferencji, budżetu oraz umiejętności. Sodowanie — będąc skuteczną i ekologiczną metodą czyszczenia elewacji — może być zarówno świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących zaoszczędzić, jak i tych, którzy chcą skorzystać z usług profesjonalistów. Jeśli decydujesz się na umycie elewacji samodzielnie, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz zapoznać się ze szczegółami tej techniki. 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...