Jak dobrać wąż do sodowania w trybie hydrodynamicznym?

Ponieważ materiał ścierny dystrybuowany jest z dużą prędkością i pod wysokim ciśnieniem to wąż musi być odpowiednio wytrzymały – najczęściej wykorzystuje się węże wykonane z kilku warstw gumy wzmacnianej nylonem i powlekanej od wewnątrz warstwą polimerów, która gwarantuje gładką powierzchnię i zmniejsza siły tarcia.

 

Czym jest sodowanie w trybie hydrodynamicznym?

W przypadku sodowania wytrzymałość węża ma niebagatelne znaczenie – warto bowiem wiedzieć, że drobinki sody wyrzucane są z prędkością nawet trzykrotnie większą niż podczas piaskowania. Sodowanie w trybie hydrodynamicznym to sodowanie na mokro wykorzystywane na przykład do czyszczenia kostki brukowej. Proces odbywa się w warunkach bezpyłowych, dlatego wąż do piaskowania nie musi być zbyt długi. Poza tym woda redukuje siły tarcia powstające w czasie dystrybucji ścierniwa, co pozostaje nie bez znaczenia dla żywotności węża.

Wąż do sodowania musi być odpowiednio dobrany, ponieważ odpowiada za prawidłową dystrybucję ścierniwa do dyszy, które następnie trafia na czyszczoną powierzchnię. Wąż może zatem wpłynąć na szybkość i wydajność sodowania. Oprócz długości i jakości wykonania liczy się także średnica, która powinna być dostosowana do dyszy. Ponadto wąż musi być odporny na trudne warunki pracy i rozmaite czynniki atmosferyczne oraz chemiczne.

 

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.