Czy maszyny stosowane w przemyśle spożywczym kwalifikują się do czyszczenia sodą?

Sodowanie to technika czyszczenia, w której ścierniwem są cząsteczki sody wydmuchiwanej pod wysokim ciśnieniem. Jest to metoda nieinwazyjna, dlatego sprawdza się w różnych dziedzinach przemysłu – sodą można czyścic także maszyny stosowane w sektorze spożywczym. Soda jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i nietoksyczna.

Cząsteczki sody są bardzo małe, a po rozpyleniu pod wpływem wysokiego ciśnienia trą o powierzchnię i skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Drobinki sody dystrybuowane są z prędkością nawet 3-krotnie większa niż cząsteczki piasku wykorzystywane w obróbce strumieniowo-ściernej, a dzięki czyszczeniu w osłonie wodnej nie są emitowane pyły.

 

Sodowanie w przemyśle spożywczym

Soda nie powoduje uszkodzeń czyszczonych powierzchni, dlatego może być wykorzystywana nawet dla delikatnych podzespołów w maszynach i urządzeniach gastronomicznych. Sodowanie wykorzystywane jest do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń poprodukcyjnych. Jest to niezbędne działanie przed rozpoczęciem produkcji kolejnej partii wyrobu — na powierzchni sprzętów nie mogą bowiem pozostać resztki półproduktów. Sodą można czyścić grille, kotły, piece, formy oraz wiele innych sprzętów. Czyszczenie sodą jest bezwonne, a więc nie wydzielają się przykre zapachy, które mogą wpływać na jakość produktów spożywczych.

Sodowanie może być stosowane wobec różnych materiałów bez obaw o utratę ich właściwości i zniszczenie struktury. Sodą można czyścić delikatne podzespoły maszyn i urządzeń bez konieczności stosowania inwazyjnych metod z użyciem kwasów i różnych detergentów. Soda jest ekologicznym produktem, który w pełni rozpuszcza się w wodzie i nie powoduje szkodliwych skutków dla otoczenia, co w sektorze spożywczym jest niezwykle ważne.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...