Czy dzięki sodowaniu można czyścić silniki pojazdów?

Sodowanie pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc w celu usunięcia zacieków oraz zalegających warstw oleju i smaru. Soda jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, a więc nie ma przeciwwskazań, aby czyścić nią silniki. Nadmiar sody wystarczy spłukać — nie ma ryzyka, że preparat będzie zalegał w ruchomych częściach silnika lub w zakamarkach, co mogłoby przyczynić się do powstawania różnych defektów. Co ciekawe soda jest bardzo skuteczna w walce z rdzą – nie tylko dokładnie ją usuwa, ale pozostawia na powierzchni powłokę ochronną przed dalszą korozją.

 

Zalety sodowania

Wart podkreślenia jest fakt, że sodowanie nie powoduje defektów powierzchni, odkształcania się materiału ani nagrzewnia się elementów. Jest to całkowicie bezpieczna metoda czyszczenia nawet delikatnych podzespołów i całych bloków silnika. Soda nie działa destrukcyjnie na plastik i gumę oraz nie powoduje parcenia ani kruszenia uszczelek. Sodowanie to metoda nieinwazyjna, bardzo skuteczna przy usuwaniu różnych rodzajów zabrudzeń, osadów i rdzy. Soda jest ścierniwem, które nie wywołuje niepożądanych reakcji chemicznych ani innych skutków ubocznych. Sodowanie w Warszawie wykonujemy także na starszych silnikach podczas prac renowacyjnych, co pozwala skutecznie odsłonić warstwę metalu oraz usunąć rdzę i nalot na ruchomych częściach silnika.

 

Dlaczego warto czyścić silniki sodą?

Jak powszechnie wiadomo, elementy metalowe są bardzo podatne na rdzę, która może powstawać pod wpływem różnych reakcji chemicznych i oddziaływania kwasów i zasad. Czyszczenie metalu sodą to bardzo skuteczna technika usuwania typowych zabrudzeń silnika. Pomimo że cząsteczki sody dystrybuowane są z prędkością trzykrotnie większą niż w piaskowaniu, to soda nie doprowadza do uszkodzeń, zarysowań ani odkształceń, co w przypadku części silnika jest kluczowe. Co więcej, sodowanie chroni przed korodowaniem.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...