Czyszczenie sodą jako rozwiązanie dla branży stoczniowej

Sodowanie to technika czyszczenia wykorzystująca granulat wodorowęglanu sodu, czyli sody oczyszczonej. W przemyśle stoczniowym stosuje się czyszczenie strumieniowo–ścierne. Cząsteczki sody wyrzucane są z dużą prędkością przy użyciu sprężonego powietrza. Sodowanie jest w pełni bezpieczne dla delikatnych elementów i nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni. Co więcej, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków czyszczących ani wykonywania ręcznych prac.

Sodowanie stanowi dobrą alternatywę dla piaskowania, które wiąże się z koniecznością dokładnego zabezpieczania czyszczonych powierzchni oraz ryzykiem przedostawania się piasku w otwory i szczeliny. Piaskowanie nie sprawdza się przy czyszczeniu części mechanicznych. Tymczasem soda jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, a więc dobrze się spłukuje. Poza tym sodowanie nie powoduje efektów ubocznych dla zdrowia pracowników, a w trakcie czyszczenia zużywa się mniej paliwa. Czyściwo sodowe wyrzuca się z prędkością trzykrotnie większa niż w piaskowaniu, co decyduje o skuteczności tej metody.

 

Sodowanie w przemyśle stoczniowym

Sodowanie to bezinwazyjna technika czyszczenia, która nie powoduje pęknięć i zarysowań, dlatego doskonale sprawdza się przy czyszczeniu poszyć statków i mycia obudów oraz odtłuszczania elementów mechanicznych. Soda nie powoduje szkód dla delikatnych podzespołów i nie zalega w trudno dostępnych zakamarkach. Dzięki sodowaniu nie ma potrzeby wykorzystywania rozpuszczalników ani szczotkowania lub mycia pod ciśnieniem. Sodowanie mobilne w Warszawie wykonujemy w technikach na sucho i na mokro, a dzięki zastosowaniu wody możliwe jest wyeliminowanie pylenia.

Do sodowania używa się sody oczyszczonej o różnym uziarnieniu, twardości i kształtach granulek. Można wykonać czyszczenie delikatne i mocne, w wyniku którego uzyskuje się zmatowioną powierzchnię gotową do malowania.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...