Czy sodowanie sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych?

Sodowanie to skuteczna, ekologiczna, a przede wszystkim bezpieczna metoda czyszczenia rozmaitych powierzchni. Proces odbywa się z zastosowaniem sody oczyszczonej o odpowiedniej granulacji w roli czyściwa, które gwarantuje nieinwazyjne i precyzyjne usuwanie rozmaitych zanieczyszczeń z powierzchni drewnianych, szklanych czy wykonanych z tradycyjnej cegły. Dużą zaletą tej metody jest możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych miejsc i eliminacji nietypowych zabrudzeń jak np. zacieki, porosty i mchy. Technika sodowania jest więc jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie prac renowacyjnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

 

Renowacja zabytków z zastosowaniem technologii sodowania

Sodowanie to jedna z najlepszych metod w zakresie renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki tej technologii można nie tylko skutecznie usunąć nawet trwałe zabrudzenia, ale również farby i ich pozostałości, mech i porosty czy zacieki na drewnie. Jest wykorzystywana przy odgrzybianiu i impregnacji drewna. Świetnie sprawdza się też podczas renowacji kamienic ceglanych. Z powodzeniem można wykonać czyszczenie elewacji starych obiektów, tarasów, kościołów drewnianych, pomników, budynków mieszkalnych lub przemysłowych, wiekowych kamienic i innych zabytkowych budowli.

Precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń to najlepszy sposób, aby przywrócić zabytkowym obiektom im dawną estetykę i unikalny charakter. Znów staną się istotnym elementem przestrzeni i ozdobą krajobrazu. Jest to również świetny sposób, aby przeciwdziałać dalszej degradacji. Zaletą sodowania jest nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Tę technikę można zastosować nawet w przypadku wyjątkowo wartościowych zabytków i wymagających zabytków. Parametry czyściwa i metody zawsze dostosowywane są do specyfiki czyszczonych obiektów. Nie ma więc obaw, że dojdzie do przypadkowego uszkodzenia powierzchni. Sodowanie jest w pełni bezpieczne, a soda szybko rozpuszcza się w wodzie, więc nie zagraża otoczeniu.

Jesteś zainteresowany sodowaniem w ramach prac renowacyjnych przy obiektach zabytkowych? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i bezpośredniego kontaktu.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...