Czy przy sodowaniu istnieje możliwość wystąpienia pylicy?

Sodowanie jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod czyszczenia. Jak w przypadku wszystkich metod wykorzystujących różnego rodzaju proszki, tu także pojawiają się pytanie o skutki obecności pyłu w powietrzu. 

Duża ilość pyłów zawsze jest nieprzyjemna, jednak jeśli są to substancje toksyczne, mogą prowadzić do bardzo groźnych chorób dróg oddechowych takich jak pylica i nowotwory. Pylica to przewlekła choroba układu oddechowego, rozwijająca się w wyniku długotrwałego wdychania pyłów, których organizm nie jest w stanie na bieżąco usuwać. Ich obecność w drogach oddechowych powoduje rozrost tkanki włóknistej w płucach, przez co zmniejsza się ilość miąższu służącego do wymiany gazowej i wydolność oddechowa. Pierwsze objawy choroby mogą być niezauważalne. Z biegiem czasu pojawiają się duszności i kaszel, czasem też odkrztuszanie wydzieliny. Najgorsze skutki zdrowotne obserwowane są u pracowników kopalni i hut, gdzie zanieczyszczeń jest bardzo dużo. Z tego powodu pylica jest nazywana chorobą zawodową. 

 

Czy sodowanie jest bezpieczne? 

Sodowanie jest jedną z najbezpieczniejszych metod czyszczenia strumieniowego. Soda jest substancją bezpieczną zarówno dla człowieka, jak i środowiska naturalnego. Używana jest jako środek spożywczy i leczniczy. Jej bezpieczeństwo potwierdza fakt, że od wieków stosowana jest jako środek spulchniający do ciast. Wykorzystuje się ją również jako składnik pasty do zębów. Oprócz właściwości czyszczących ma zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. 
Soda jest całkowicie biodegradowalna, utylizacja jej resztek w trakcie czyszczenia polega na przepłukaniu oczyszczonej powierzchni wodą. Sodowanie nie wywołuje pylicy, nawet u osób związanych zawodowo z jej stosowaniem, ponieważ jest to substancja bezpieczna dla organizmu ludzkiego. Podsumowując, sodowanie jest metodą wszechstronną, skuteczną i nietoksyczną. Może być stosowana na powierzchniach metalowych, betonowych, drewnianych, szklanych i innych. Jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. 

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...