Jak stworzyć odpowiednią chropowatość pod malowanie?

Malowanie każdorazowo wymaga właściwego przygotowania powierzchni. Niezależnie od rodzaju materiału najpierw zawsze trzeba go dokładnie wyczyścić, usuwając zabrudzenia i pozostałości po starych farbach i impregnatach. Nie mniej ważne jest odtłuszczenie powierzchni, tak, by przygotować ją na wchłonięcie świeżej warstwy farby. Co więcej, podczas malowania zwykle zależy nam na stworzeniu specjalnej struktury, czyli uzyskaniu odpowiedniej chropowatości powierzchni, dzięki której otrzyma się pożądany efekt po skończonej pracy. W jaki sposób uzyskać właściwą chropowatość? W poniższym artykule podpowiadamy, jaki zabieg warto do tego celu zastosować.

Jak uzyskać właściwą chropowatość powierzchni pod malowanie?

Innowacyjną technologią, dzięki której można uzyskać właściwą chropowatość powierzchni, jest sodowanie. Wpływa na to zastosowanie czyściw o różnej grubości, które różnią się ziarnistością, twardością oraz kształtem granulatu. Soda oczyszczona dostępna w różnych formach pozwala tym samym uzyskać różną chropowatość powierzchni, jednocześnie dając gwarancję tego, że czyszczona powierzchnia się nie odkształci. I choć wykorzystanie sody o specjalnej granulacji pozwala zwiększyć szorstkość materiału, warto mieć na uwadze fakt, iż jego struktura znacząco się nie zmieni, a chropowatość będzie delikatna, a nie destrukcyjna.

Co ważne, oferowany przez naszą firmę system SodaBlast daje gwarancję w pełni bezpiecznego pozbywania się zanieczyszczeń bez obaw o powstawanie zarysowań czy wgnieceń. W przeciwieństwie do piaskowania sodowanie nie niszczy powierzchni materiałów, a jedynie wpływa na ich estetykę. Zgodnie z preferencjami klientów pozwala uzyskać zarówno perfekcyjnie gładką powierzchnię, jak i nieco bardziej chropowatą strukturę. Co więcej, dodatkowo odtłuszcza i odgrzybia powierzchnie, dzięki czemu stwarza idealne warunki do wchłaniania farb lub impregnatów. Czyszczenie sodą to zatem nie tylko dokładne usuwanie zabrudzeń z różnych materiałów, ale również właściwe przygotowanie powierzchni do dalszej konserwacji.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...