Jak pozbyć się graffiti z witryny sklepowej?

Niestety — nie każde graffiti jest działem sztuki. Nierzadko niechciane malunki zostają wykonane na elewacjach budynków oraz witrynach sklepowych, wpływając na ich estetykę. Wykorzystywane farby skutecznie łączą się ze strukturą powierzchni ściany, więc deszcz nie jest w stanie ich zmyć. Próby usunięcia graffiti na własną rękę też najczęściej okazują się nieskuteczne. Czy można więc w jakiś sposób usunąć malunki?

 

Usuwanie graffiti z witryny — czy to możliwe?

Witryny sklepowe zachęcają do wejścia do danego miejsca. Są w nich umieszczane produkty, z których nierzadko tworzy się interesujące dla przechodniów wystawy. Niestety witryny łatwo można oszpecić, m.in. zostawiając na nich graffiti. Niestosowny żart, czy też chuligaństwo powodują powstanie sporego problemu, ponieważ tego typu malunku nie można usunąć poprzez czyszczenie tradycyjnymi środkami. W takiej sytuacji warto zatrudnić wyspecjalizowaną firmę, która upora się z problem. Jednak także w tej kwestii należy zachować ostrożność, gdyż czyszcząc witryny sprzętem wykorzystującym piasek, można usunąć malunek, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że witryna zostanie zarysowana. Czy istnieje więc jakiś środek, który upora się z problem?

W usuwaniu graffiti warto wykorzystać sodę oczyszczoną. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu i tego nieorganicznego związku chemicznego można szybko usunąć niechciany malunek. Wodorowęglan sodu kierowany w stronę farby za pomocą szybkiego strumienia sprężonego powietrza skutecznie pozbywa się graffiti z witryny sklepowej. Ta substancja nie posiada właściwości ściernych, więc czyszczona powierzchnia nie zostanie zarysowana. Ponadto sodowanie jest bezpieczne dla człowieka oraz środowiska, ponieważ ten związek chemiczny jest w pełni nietoksyczny oraz biodegradowalny. Można także dostosować tryb pracy sprzętu do danego „zabrudzenia”, co pozwala na skuteczne, szybkie, a także bezpiecznie usuwanie graffiti z witryny.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...