Jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z kostki brukowej?

Kostka brukowa jest wizytówką każdej firmy oraz domu jednorodzinnego. Pełni przede wszystkim funkcje użytkowe – jest przeznaczona do podjazdu czy parkowania samochodów, a często również tworzy ścieżkę prowadzącą do siedziby firmy czy do domu. Właśnie dlatego wiele osób zwraca na nią uwagę. Brudna i nieuporządkowana kostka brukowa wpływa na pierwsze wrażenie gości. Właśnie dlatego warto zadbać zarówno o jej stan techniczny, jak i o to, żeby była czysta. Dzięki temu goście odniosą pozytywne wrażenie, a dodatkowo kostka posłuży przez dłuższy czas. Jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z kostki brukowej?

 

Dlaczego kostkę brukową należy czyścić? 

Estetyczny wygląd kostki brukowej wpływa na postrzeganie firmy czy domu jednorodzinnego, wokół którego się znajduje. Jednak z uwagi na to, że im dłużej jest użytkowana, tym więcej zabrudzeń się na niej znajduje, należy ją regularnie czyścić. Na kostce brukowej często znajdują się sadze, które opadają z kominów oraz resztki zapraw budowlanych czy cementu. Co więcej, kostka brukowa jest często posypywana piaskiem albo solą w okresie zimowym, co również wpływa na jej wygląd.

Na jej powierzchni czasami ląduje również tłuszcz i olej, które są wyjątkowo trudne do usunięcia. Ślady na kostce brukowej pozostawiają również opony samochodowe, co jest szczególnie zauważalne na firmowych parkingach. Tak wyglądająca powierzchnia nie jest atrakcyjna wizualnie, a dodatkowo zabrudzenia wpływają na jej stan techniczny.

 

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową z uporczywych zabrudzeń? 

Zabrudzenia, na które jest narażona kostka brukowa, są niezwykle trudne do usunięcia. Właśnie dlatego należy wybrać metodę czyszczenia, która poradzi sobie z każdym z nich. Najskuteczniejszą metodą ich zwalczenia jest nowoczesna technologia, czyli czyszczenie kostki brukowej przy pomocy sodowania. Taki sposób jest bezpieczny, a przy tym ekologiczny i nie powoduje zarysowań nawierzchni. Niezbędne jest dobranie odpowiedniego czyściwa. Soda szybko się rozpuszcza, dzięki czemu w krótkim czasie pozwala pozbyć się problematycznych zanieczyszczeń.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...