Sodowanie wewnątrz pomieszczeń. Przebieg procesu

Sodowanie to technika czyszczenia różnorodnych powierzchni z zabrudzeń. Proces ten odbywa się z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, który wpływa na efektywność i szybkość realizowanych prac. Wykorzystywane są właściwości sody oczyszczonej, która w zależności od czyszczonej powierzchni może mieć różną ziarnistość, twardość, kształt granulatu (nasza firma oferuje siedem różnych rodzajów sody oczyszczonej).

Sodowanie znajduje obecnie coraz częstsze zastosowanie, stanowiąc rozwiązanie optymalne do czyszczenia różnych powierzchni, obiektów, a także wnętrz pomieszczeń. W tym wpisie skupimy się właśnie na zagadnieniu sodowania wnętrz pomieszczeń.

Jak czyścimy wnętrza pomieszczeń metodą sodowania?

Sodowanie to nowoczesne metoda czyszczenia, która sprawdza się w przypadku różnych obiektów i materiałów, jak np. stal nierdzewna, aluminium, elewacja, plastik, szkło, beton czy drewno — bez zagrożenia uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Podczas realizacji wykorzystywana jest maszyna SodaBlasterm, która może pracować w różnych trybach (standardowym, hydrodynamicznym, mix wodny). Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać rozwiązanie adekwatne do czyszczonych obiektów. Co ważne, za sprawą oferowanego przez nas koncentratu INHIBITOR RDZY można bez obaw stosować tryby wodne podczas czyszczenia konstrukcji stalowych i metalowych.

W trakcie czyszczenia dochodzi do bardzo wysokiej szybkości wyrzucanego strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h. Tak duża prędkość wyrzucanego czyściwa powoduje, że cząsteczki rozbijają się o zabrudzoną powierzchnię, dokładnie usuwając zabrudzenia, a nie pozostawiając żadnych uszkodzeń. Jest to również kolejny powód, dla którego sodowanie trwa znacznie krócej niż tradycyjne metody czyszczenia.

Sodowanie jest też bezpieczne dla pracowników przeprowadzających czyszczenia, jak i osób postronnych przebywających w pomieszczeniach po realizacji prac. Soda oczyszczona NaHCO3 w pełni rozpuszcza się w wodzie i nie odkłada się w płucach. Cechuje się zasadowym pH, a stosowane czyściwo nie zawiera w sobie żadnych niebezpiecznych dodatków, jak np. tlenek glinu, piasek czy aluminium.

 

 

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...