Sodowanie a mycie ciśnieniowe. Porównanie

Sodowanie staje się coraz bardziej popularne i wypiera inne, bardziej przestarzałe metody czyszczenia. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności zastosowania, nieinwazyjności i ekologicznym materiałom. Sodowanie doskonale czyści nawet mocno zabrudzone obiekty nie niszcząc ich powierzchni. 
Już nasze babki znały silne właściwości czyszczące sody. Dzisiaj sposób ten powraca między innymi dzięki świadomości ekologicznej, ponieważ soda jest także substancją biodegradowalną. Jest też niedroga, co stanowi jest duży atut. Dzięki nowoczesnej metodzie sodowania można nią wyczyścić każdy rodzaj powierzchni – metal, plastik, szkło, drewno czy beton. Czyszczenia karoserii, a nawet renowacja zabytkowych budynków i pomników za pomocą tej metody przynosi fantastyczne rezultaty. 
Mycie ciśnieniowe także jest metodą uniwersalną. Wykorzystuje się je do czyszczenia elewacji, karoserii, dachów, bruku, części metalowych i wielu innych. Wykorzystuje się tutaj duże ciśnienie wody (około 50-200 bar) oraz wysoką temperaturę (zwykle 80-150°C). Wymagany jest tu specjalistyczny sprzęt i duży nakład energii, a więc spore koszty. Kolejnym mankamentem jest fakt, że woda po osiągnięciu temperatury 120 stopni zamienia się w parę, przez co odznacza się nieco słabszym działaniem mechanicznym, więc nie zmywa już brudu tak skutecznie. Z kolei niższe temperatury mogą nie rozpuścić utrwalonego brudu i konieczne jest wtedy zastosowanie środków chemicznych. Częste mycie powierzchni metalowych naraża je na zwiększone ryzyko zardzewienia. By temu zapobiec, zaleca się stosowanie środków antykorozyjnych. 

Jedna metoda – wiele możliwości

Sodowanie daje większe możliwości doboru trybu działania do konkretnych warunków niż mycie ciśnieniowe. Stosuje się także sposoby na zwiększenie komfortu pracowników poprzez eliminację uciążliwego pylenia. SodaBlast System pozwala na dostosowanie trybu czyszczenia (łączącego zalety sody z zaletami wody pod dużym ciśnieniem) do rodzaju powierzchni i poziomu jej zabrudzenia. Dostępne są trzy tryby czyszczenia:
w trybie standardowym czyszczenie odbywa się na sucho;
w trybie hydrodynamicznym, który wymaga podłączenia węża strumieniowego. Dzięki temu pylenie zostaje wyeliminowane do 95%;
w trybie mix wodny, w którym łączy się w zbiorniku czyściwo z wodą w proporcjach 1:1, całkowicie eliminując nieprzyjemne pylenie.
Sodowanie przy użyciu wody można stosować nawet do dużych powierzchni metalowych. Dzięki zastosowaniu dodatkowo koncentratowi „Inhibitor rdzy” nie ma ryzyka, że podatne będą one na korozję. 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...