Czy sodowanie usuwa rdzę?

Rdza to jeden z nieproszonych i z pewnością nieoczekiwanych gości pojawiających się na powierzchniach stalowych. Jej obecność jest bardzo niebezpieczna, gdyż po pewnym czasie i przy wystarczającej ilości tlenu i wilgoci zaczyna obejmować całą powierzchnię materiału powodując jego powolne niszczenie. Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec powstawaniu rdzy, lecz co w przypadku, gdy już się pojawiła? Nigdy nie jest za późno! Oto jeden ze skutecznych sposobów na usuwanie rdzy – sodowanie. Na czym ono polega i w jaki sposób chroni powierzchnię przed korozją?

Sodowanie – co to takiego i na czym polega?

Sodowanie jest innowacyjną i niezwykle skuteczną metodą czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Polega ona na wyrzucaniu czyściwa (sody oczyszczonej) zmieszanego z powietrzem z bardzo dużą prędkością. Wyrzucone pod sprężonym powietrzem cząsteczki sody w kontakcie z powierzchnią powodują wybuch, uwalniając przy tym energię. Nie są jednak odbijane, co pozwala na skuteczne i bezpieczne dla powierzchni czyszczenie. Sodowanie działa na podobnej zasadzie co piaskowanie, lecz jest zupełnie bezinwazyjne, dlatego może być stosowane nawet na delikatnych powierzchniach. Tę metodę czyszczenia można stosować m.in. na stali nierdzewnej, aluminium, betonie, kostce brukowej, elewacji, felgach, plastiku, drewnie czy szkle. Sodowanie pozwala szybko usunąć nawet uporczywy osad, nalot, pleśń, brud, który zdążył już wniknąć w powierzchnię, farbę, graffiti, olej, a nawet rdzę bez ryzyka uszkodzenia czy zarysowania powierzchni. Ponad to ta metoda czyszczenia jest w pełni ekologiczna, gdyż soda rozpuszcza się w wodzie. 

Sodowanie a rdza

Odrdzewianie metalowych powierzchni to trudna i mozolna praca. Aby skutecznie się jej pozbyć, wymagane są silne i skuteczne środki oraz metody czyszczenia. Jedną z nich jest z pewnością sodowanie. Pozwala ono na ściągnięcie zarówno powierzchniowej, jak i bardziej uporczywej rdzy z powierzchni metalowej oraz zabezpieczenie przed jej ponownym pojawieniem się. Proces usuwania rdzy poprzez sodowanie jest szybszy w porównaniu do innych metod, dzięki temu wymaga użycia mniejszej ilości czyściwa oraz jest o wiele bardziej ekologiczny. Ponad to sodowanie jest nieinwazyjną metodą czyszczenia, przez co odrdzewiona powierzchnia zachowuje swoją strukturę bez uszkodzeń i zarysowań. Aby rezultat czyszczenia był w pełni efektowny warto skorzystać z usług naszych specjalistów, których kompetencje i doświadczenie pozwolą przeprowadzić cały proces w fachowy sposób. Stosowana przez nas innowacyjna metoda sodowania SodaBlast System pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się rdzy oraz zabrudzeń z powierzchni, przez co odzyskają one dawny wygląd i funkcjonalność.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...