Sodowanie delikatne i mocne. Porównanie metod

Innowacyjne rozwiązanie pozwalające na czyszczenie powierzchni bez niebezpieczeństwa jej uszkodzenia to sodowanie. Odbywa się na skutek dużej szybkości wyrzucanego czyściwa. Prędkość osiąga wartość 965 km/h. Przekracza trzykrotnie pracę, jaką wykonują piaskarki. To sprawia, że działanie przyczynia się do rozbijania i skutecznego usuwania zanieczyszczeń. Jaka jest różnica między sodowaniem delikatnym i mocnym?

 

Jakie wyróżnia się tryby czyszczenia wskazaną metodą?

 

Sodowanie jest metodą niezwykle szybką i skuteczną. Czyszczenie powierzchni może odbywać się w trzech trybach, a mianowicie standardowym, hydrodynamicznym, a ponadto jako mix wodny. W pierwszym przypadku istnieje możliwość pracy na sucho. Drugi rodzaj to metoda bezpyłowa z wykorzystaniem wody. Dzięki temu możliwe jest usunięcie szkodliwego pylenia nawet do 95%. Ostatnia technika pozwala na całkowite wyeliminowanie pylenia.

 

Jakie wyróżnia się metody sodowania?

 

W praktyce wymienia się dwie metody sodowania. Jest to technika delikatna i mocna. Pierwsze działanie przynosi rezultat w postaci skutecznego usunięcia brudu. Dodatkową zaletą jest otrzymanie gładkiej i nieskazitelnej powierzchni. W odróżnieniu od delikatnej technika mocna zostawia zmatowioną, a także szorstką nawierzchnię. To sprawia, że komponent jest dobrze przygotowany do przyjmowania zapraw, klejów, farb i innych preparatów.

Ogromną zaletą sodowania jest to, że nie powoduje uszkodzeń tworzywa. Nie dochodzi tutaj do wytwarzania wysokiej temperatury, więc elementy nie ulegają odkształceniom. Istotne jest także to, że nie wytwarzana jest ujemna temperatura, co ma miejsce podczas czyszczenia suchym lodem. W związku z tym struktury nie pękają.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...